British Medical Journal santrauka apie namų gimdymus

Jūs esate čia: Gimtis » Gimdymas » Namuose » British Medical Journal santrauka apie namų gimdymus

British Medical Journal (BMJ) apie namų gimdymus(santrauka)
 

Ištraukos paimtos iš British Medical Journal 1996 m. lapkričio mėn. numerio.
4 tyrimai ir redakcijos straipsnis, išspausdinti šiame numeryje, yra iš esmės palankūs namų gimdymams.

BMJ redakcijos straipsnį ir 3 tyrimų medžiagą rasite mūsų svetainėje lietuvių kalba.

Originalūs tekstai anglų kalba adresu: http://www.bmj.com/archive/7068c.htm

 

"Statistiškai išanalizavus gimdymų duomenis, paaiškėjo, kad pirmą kartą gimdančių moterų su maža nėštumo komplikacijų rizika perinatalinės gimdymų pasekmės nepriklausė nuo to, ar moteris rengėsi gimdyti ligoninėje, ar namie. Kelintą sykį gimdančių žemos nėštumo rizikos moterų perinatalinės pasekmės, gimdant namie, buvo žymiai geresnės, negu gimdant ligoninėje." (BMJ Planuotų namų ir planuotų ligoninės gimdymų rezultatai mažos rizikos nėštumo grupėje: Olandijos pribuvėjystės praktikų panoraminis tyrimas, p.4))

"Mūsų tyrimai parodė, kad Olandijoje, moterų su maža nėštumo komplikacijų rizika, apsisprendimas gimdyti namuose yra visiškai saugus, ir jų gimdymų rezultatai yra mažų mažiausiai tokie pat geri kaip ligoninėse". (Ibid., p.13)

"Svarbu pabrėžti, kad teisė gimdyti namie yra prieinama, ir ypač ši pasirinkimo laisvė svarbi mažos nėštumo rizikos moterims." (Ibid., p.13)

"Namie gimdžiusiųjų grupei gimdymo metu prireikė akivaizdžiai mažiau medikamentų ir intervencijų, tuo tarpu, gimdymo trukmė, tarpvietės plyšimų ir nukraujavimų duomenys nesiskyrė". (BMJ Namų ir ligoninės gimdymų palyginimas: tęstinis parinktų porų tyrimas, p.1)

"Apgaro testo vidurkis pirmą minutę po gimimo abiejose grupėse buvo tas pats (t.y. planuotų namų gimdymų ir planuotų ligoninės gimdymų), tačiau po 5 ir 10 minučių kūdikiams, gimusiems namie, Apgaro testo rezultatai buvo aukštesni".(Ibid., p.8)

"Nesuinteresuotas pediatras, apžiūrėjęs 2 -6 dienų amžiaus kūdikius, gimusius tiek namie, tiek ligoninėje, nerado jokių skirtumų." (Ibid.)

"Nėra įrodymų, kad daug laisviau naudojama epiziotomija ligoninėje apsaugojo nuo tarpvietės plyšimų (sužalojimų)." (Ibid. p.9)

"Mažesnis intervencijų skaičius namų gimdymo metu reiškia mažesnę iš to sekančių komplikacijų riziką motinai."(Ibid.)
 

"Išvada: Tuo atveju, kai gimdančioji namie gali pasirinkti gimdymo vietą, jai garantuotas dėmesys bei adekvati paramos sistema, ir jeigu jai atvykus į ligoninę, čia gerbiamas jos pradinis apsisprendimas gimdyti namuose, namų gimdymas privalumais pranoksta gimdymą ligoninėje - namuose motina patogiau jaučiasi ir patiria mažiau intervencijų. (Ibid., p.10)

"Dauguma faktorių rodo, kad namų gimdymai nesukelia didesnės rizikos nei ligoninės gimdymai ir, kad namų gimdymai sumažina papildomą intervencijų riziką."(Ibid.)

"Rezultatai: Įvertinus perinatalinį mirtingumą tarp moterų planavusių namų gimdymus per 1981-1994, buvo 14 mirčių iš 2 888 gimdymų. Tai - mažiau nei pusė bendrojo perinatalinio mirtingumo šiame regione (kalbama apie Š.Angliją)." (Collaborative survey of perinatal loss in planned and unplanned home births, p.2)
 

IŠVADOS:"Perinatalinė grėsmė, iškilusi namų gimdymų metu, buvo nedidelė (mažiau, nei 1% atvejų) ir dažniausiai neišvengiama." (Ibid.)

"Galime tvirtai teigti, kad iš 1890 moterų, kurios buvo pripažintos galinčiomis gimdyti namuose minėtame regione per pastaruosius 10 metų, tik 5 prarado kūdikius ir tik vienai iš tų mirčių turėjo reikšmės gimdymo eiga." (Ibid. p.9)

Perinatalinis mirtingumas tam nedaugeliui nėštumų (<1%), kai buvo gimdyta namie, buvo mažesnis, negu pusė bendrojo gimdymų vidurkio, ir tik keletas iš tų mirčių buvo susijusios su neatitinkančia standartų pagalba."(Ibid.,p.10)

uždaryti

Siųsti draugui

Jei šį straipsnį norite rekomenduoti savo draugui, prašome užpildyti formą ir paspausti „Siųsti“

uždaryti

Pastabos autoriui

Jei šiame straipsnyje pastebėjote neteisingą faktą ar klaidą, galite apie tai pranešti redakcijai. Prašome užpildyti formą ir paspausti „Siųsti“