Pribuvėjystė

Jūs esate čia: Gimtis » Gimdymas » Pribuvėjystė

Kas yra pribuvėja?


“Asmuo, reguliariai dalyvaujantis pribuvėjų švietimo programoje, pripažintoje vietinės jurisdikcijos; sėkmingai baigęs nustatytą akušerijos studijų kursą ir gavęs reikalingą kvalifikaciją registracijai ar legaliai akušerinei licenzijai gauti.

Veiklos sfera: ji turi sugebėti prižiūrėti nėščiąją, pagelbėti jai patarimais, slaugyti nėštumo, gimdymo metu ir pogimdyviniu laikotarpiu, pati priimti gimdymus, prižiūrėti naujagimius ir kūdikius. Ši globa apima prevencinius veiksmus, patologijų motinai ir vaikui nustatymą, patikimą pagalbą medikams ir neatidėliotinų priemonių ėmimasį nesant medicininės pagalbos.

Svarbus jos uždavinys - patarti ir šviesti ne tik pacientes, bet ir jų šeimas ir aplinkinę bendruomenę. Šis darbas turėtų apimti švietimą nėštumo metu, pasiruošimą tėvystei ir kai kurias ginekologijos, šeimos planavimo ir vaikų globos sferas. Ji gali praktikuoti ligoninėse, klinikose, sveikatingumo įstaigose, namų sąlygomis ir kitur.”

(Pasaulinė Sveikatos Organizacija (WHO), 1966)
 

 

Artemis. Graikų deivė, pribuvėjų ir gimdyvių globėja.

uždaryti

Siųsti draugui

Jei šį straipsnį norite rekomenduoti savo draugui, prašome užpildyti formą ir paspausti „Siųsti“

uždaryti

Pastabos autoriui

Jei šiame straipsnyje pastebėjote neteisingą faktą ar klaidą, galite apie tai pranešti redakcijai. Prašome užpildyti formą ir paspausti „Siųsti“