AQUARIUS - Belgijos vandeninių gimdymų perlas

Jūs esate čia: Gimtis » Gimdymas » Vandenyje » AQUARIUS - Belgijos vandeninių gimdymų perlas

AQUARIUS - Belgijos vandeninių gimdymų perlas

Yves De Smedt, vienas AQUARIUS įkūrėjų bei jo veiklos koordinatorių
 

Pratarmė

Daugiau nei prieš dešimtį metų Ostendės H.Serruys ligoninėje gydytojas Herman Ponette priėmė pirmuosius gimdymus vandenyje. Nuo to laiko Ostendės gimdymo namuose gimė daugiau nei 2500 kūdikių.

Visą šį laikotarpį Aquarius siekia susieti į visumą vandenyje vykstantį parengimą gimdymui (prenatalinį parengimą), gimdymą vandenyje bei kūdikių aklimatizaciją (pratinimą prie vandens).

Šimtai tėvų ir kūdikių perplaukė "Aquarius vandenis". Ne kartą patyrėme sunkumų, tačiau savo atkaklumo dėka pasiekėme šių rezultatų:

o 1996 metų vasario mėnesį įkurtas pirmasis pasaulyje gimdymo vandenyje skyrius (aprašymas ir nuotraukos tolesniuose puslapiuose).

o Bėgant laikui gimdymas vandenyje ir paruošimas gimdymui nėštumo laikotarpiu (prenatalinis parengimas gimdymui) sulaukė vis didėjančio pasisekimo (Dorine Goethals straipsnis).

o Statistiniai duomenys neginčijamai patvirtina, jog gimdymas be medicininės intervencijos (medicininio įsikišimo) yra saugus.

o Pasaulinio masto susidomėjimas tiek skyriaus veikla, tiek gimdymo vandenyje statistiniais duomenimis.

o Daugybė mokslinių darbų (akušerių ir fizioterapeutų), tiriančių įvairius gimdymo vandenyje aspektus.

Daugelį metų organizuojame kursus žmonėms, norintiems mokytis mūsų metodų bei taikyti juos savo veikloje. Viena iš jų, šveicarų akušerė Marie Kalaseck, dešimtims šveicarų pravedė prenatalinius gimdymo vandenyje kursus. Jos veikla sulaukė vis augančio susidomėjimo. Tolesniuose puslapiuose ji dalijasi savo patirtimi.

Verta atkreipti dėmesį, jog tik 10 proc. iš 40 žmonių, apmokytų mūsų asociacijoje, yra flamandų regiono gyventojai. Likusieji gyvena Prancūzijoje, Valonijoje, Šveicarijoje, JAV.

Mūsų atkaklumas ir grupinis darbas pasiteisino, nors daugelis nesitikėjo, jog gimdymas vandenyje gali būti sėkmingas.

Dešimtyje Belgijos ligoninių (Ostende, Brasschaat, Dinant, Braine-l'alleud, Liege, Soignies, Bourbourg (Mons), Mechelen, Zottegem, Oudenaarde) suteikiama galimybė gimdyti vandenyje.

Braine-l'alleud gimdymo namuose gimdymui vandenyje pirmąkart panaudotas šiltas vanduo.

Požiūris į gimdymą vandenyje keitėsi ir universitetinėse ligoninėse. Nepritarimą ir abejingumą pakeitė susidomėjimas bei susižavėjimas. Kai kurios ligoninės panoro praktiškai taikyti šį gimdymo metodą. Mes praplėtėme savo tyrimų sritį - suteikėme galimybę gimdyti jūroje, su delfinais arba be jų; delfinai visuomet dalyvauja simboliškai.

Jacqueline Defaque ir jos studijos "Jade Productions" darbuotojai sukūrė 32 minučių videofilmą apie mūsų veiklą. Net tuomet, kai kildavo abejonių, ar šis sumanymas pasiteisins, jie išdrįso tęsti darbą. Esame jiems nuoširdžiai dėkingi už tai. Šiai juostai suteiktas WAMHF (World Asociation of Medical and Health Films, Pasaulinė medicinos ir sveikatos filmų asociacija) apdovanojimas. 1998 metais ji buvo pristatyta apdovanojimui už estetiką tarptautiniame medicininių filmų festivalyje Lježe.

Ostendės patirtis tepadrąsina visus, norinčius plėtoti šį požiūrį į gimimą.

Šis leidinys šiek tiek pavėlavęs, nes norėjome įsitikinti, jog mūsų veikla yra išties sėkminga. Prenatalinis parengimas gimdymui vandenyje bei gimdymas vandenyje sulaukė vis didėjančios paklausos, tad Ostendėje buvo įkurtas pirmasis gimdymo vandenyje skyrius. Dabar mes galime imtis naujų projektų.

Tikimės, jog šis leidinys atskleis, kad gimdymas vandenyje nėra keistenybė (ekscentriškas).

Tolesniuose straipsniuose pasakojama ne vien apie prenatalinį parengimą gimdymui, gimdymą vandenyje bei kūdikių aklimatizaciją. Juose aptariamas gyvenimas prieš gimdymą, gimdymo metu ir po jo, taip pat galimos klaidingų pasirinkimų pasekmės. Turime dalytis savo patirtimi ne vien su ginekologais, akušeriais, bet ir su psichologais, psichiatrais bei kitų sričių mokslininkais. Profesorius Steven De Batselier, terapeutas Michel Odent, Karl Ringoet ir Gerd Elderling pateikia savo požiūrį bei tyrimų rezultatus. Gydytojas Herman Ponette, Dorine Goethals, Natasha Van Ballenberghe, Anne - Marie Kalaseck, Isabelle Gabriels, Benny Vermeire ir Sonia Bouve dalijasi asmenine patirtimi.

Mes dėkojame Jums už draugiškumą bei paramą ir linkime malonaus skaitymo.

Yves De Smedt
 

Beveik 15 metų patirties …

Dr. Herman Ponette (akušeris)

Visai neseniai dalyvavau simpoziume apie "gimdymą 2000 metais". Jo metu buvo prieita išvada, jog ateityje akušerija taps labiau "aranžuota", o tai reiškia:
o gimdymai naktimis bei savaitgaliais nepageidautini, nes tuomet mažiau darbuotojų ir trukdomas ginekologų poilsis;
o pacientėms, trukdančioms akušerės ir ginekologo ramybei (patogumui) bus dažniau taikoma epidiūrinė nejautra;
o bus atliekama daugiau cezario pjūvių, nes tai nesudėtingos, nedidelės rizikos operacijos; be to dauguma porų nori tik dviejų vaikų, tad antrasis cezario pjūvis nesukels didelių sunkumų.

Taigi, akušerija bus suplanuota, sumedicininta, gynybiška, priderinta prie personalo darbo valandų ir patogi pacientei, akušerei ir ginekologui. Viskas atrodė gražu ir priimtina.

Vis dėlto išlieka klausimas, ar tai visiems tinka ir ar kiekvienas to nori. Ar nuo besilaukiančios mamos nors kiek priklauso, kur ir kada jai būtų geriausia gimdyti savo kūdikį.

Atsakymas į šį klausimą yra visiškai aiškus: akušerijoje 85% atvejų gimdymas vyksta natūraliai. Man patinka profesoriaus Kloosterman žodžiai: "kuo mažiau lietiesi, tuo sklandžiau viskas vyksta".

15% atvejų gamtai tenka šiek tiek pagelbėti ir kai ką pakoreguoti. Tuomet remiamasi klasikine akušerija, kur 6-7% atvejų būtinas Cezario pjūvis, ~8% atvejų - vakuuminis ištraukimas, kur epidiūrinė nejautra kartais padeda maksimaliai atpalaiduoti dubenį. Kitais 85% atvejų nėštumo eiga budriai stebima atliekant laboratorinius bei ultragarso tyrimus, jei būtina - 1-2 savaitės prieš gimdymą atliekama radijo-pelvimetrie (dubens matmenų nustatymas), tačiau pats gimdymas paliekamas gamtai, per amžius įrodžiusiai savo efektyvumą.

Gimdymas vandenyje yra vienas iš natūralių būdų gražiai, be įtampos išgyventi gimdymą ir gimimą. Būsimiems tėvams jis suteikia galimybę sąmoningai patirti šią "nuostabią akimirką", šį "teigiamos energijos protrūkį".

Daugelio metų patirties ir daugiau nei 2500 gimdymų vandenyje prireikė tam, kad pasiektume šiuos savo tikslus:
o geras besilaukiančiųjų paruošimas gimdymui vandenyje; tai darantys žmonės, nuoširdžiai moko būsimas mamas atsipalaidavimo, kvėpavimo ir stūmimo pratimų, žingsnis po žingsnio psichologiškai ruošia jas vaiko atėjimui, įtraukia į šį procesą ir būsimus tėvus;
o gera pribuvėjų ir seselių pediatrių komanda; ypač svarbus teigiamas jų požiūris į gimdymą vandenyje, nes jos būna šalia nuo pradžios iki pabaigos; reikalinga ne vien medicininė bei techninė jų patirtis, bet ir žmogiškas požiūris į gimdančią moterį bei žmonių pažinimas;
o grupė patyrusių ginekologų, atvirų šiam metodui; tai užtikrina mūsų darbo tęstinumą;
o kompetentingas pediatras, besirūpinantis vandenyje gimusių kūdikių sveikata ir visuomet būnantis šalia rizikingų gimdymų metu;
o gera infrastruktūra: be klasikinės gimdyklos turime vandens skyrių su pritemdytom šviesom, atitinkamai parinkta muzika ir dideliu, gimdymui skirtu baseinu bei visa medicinine įranga (lengvai prieinama, tačiau patraukta iš akių).

Ilgametė patirtis, apimanti klasikinę akušeriją, gimdymą be prievartos (Le boyer, la nassance sans violence) ir galiausiai gimdymo vandenyje praktiką, suteikė man išminties: tedaro gamta visa, kas įmanoma, tačiau būk budrus, dirbk greitai ir efektyviai, jei prireiktų medicininio įsikišimo. Tik tuomet galėsi surasti pusiausvyrą.

Pabaigai norėčiau pacituoti žodžius iš neseniai gauto atviruko:

"Gamta visagalė.
Vis daugiau moterų nori, kad jų gydytojas pagimdytų vietoj jų (jas "išgimdytų"). Jūs suteikėte man galimybę išleisti į pasaulį mūsų vaikelį visiškai sąmoningai, jaukioje aplinkoje ir ramybėje. Tai buvo nuostabu. Aš vis dar jaučiuosi pakylėta.
DĖKUI!!! Žaklina."

uždaryti

Siųsti draugui

Jei šį straipsnį norite rekomenduoti savo draugui, prašome užpildyti formą ir paspausti „Siųsti“

uždaryti

Pastabos autoriui

Jei šiame straipsnyje pastebėjote neteisingą faktą ar klaidą, galite apie tai pranešti redakcijai. Prašome užpildyti formą ir paspausti „Siųsti“