Kūdikio gimimas

Jūs esate čia: Gimtis » Gimdymas » Vandenyje » Kūdikio gimimas

Didžiausias skirtumas

Dorine Goethals, Ostendės H.Serruys ligoninės vyr. akušerė

1983 metai, pirmieji gimdymai vandenyje mūsų ligoninėje. Klasikinį paruošimą turinčiai akušerei, neturinčiai jokių žinių apie šį metodą, kyla abejonių… kaip keistai viskas daroma???

Tačiau pamačius, jog gimdymas yra vienas natūraliausių dalykų pasaulyje, abejones pakeitė entuziazmas ir susižavėjimas. Dar daugiau: mes (akušerės) jaučiamės pamalonintos, galėdamos padėti moterims gimdyti šiuo būdu.

Po 15 metų ir 2500 gimdymų vandenyje, mes galime palyginti šį gimdymo metodą su kitais. Neturėtume atsisakyti klasikinės akušerijos, tačiau įsikišti derėtų tiktai tuomet, kai yra būtina. Tik taip galime pasiekti geriausių rezultatų.

Daugeliui akušerių nerimą kelia tai, jog akušerija vis labiau primena medicinos diktatą. Dažnai atsitinka taip, kad besilaukianti moteris pati to nesuvokdama netenka laisvės kai tik patenka į ginekologo veiklos sferą. Gimdydama moteris susiduria su ligoninės rutina: nepatirdama džiaugsmo ji pakelia visas įprastas ligoninės procedūras (nuskausminimą, skatinimą), kad viskas vyktų pagal akušerijos reikalavimus, toli gražu ne natūraliausiu būdu.

Galimybė atsisakyti tokių akušerijos metodų yra didelė privilegija.

Mes esame įsitikinę, jog moteris turi pirmumo teisę rinktis, kaip gimdyti savo kūdikį. Jei šis pasirinkimas yra medicininiu požiūriu pagrįstas, į jį derėtų atsižvelgti.

Kišantis į sąrėmių ir gimdymo procesą vis dažniau tenka pasitelkti epidiūrinę nejautrą bei kitas medicinines priemones. Todėl tinkamai dirbantis padėjėjas neturėtų primesti savęs.

Darbas mūsų gimdymo namuose pagrįstas mintimi, jog aplinka ir pagalba gimdyvei turi būti priderinti prie natūralaus sąrėmių ir gimdymo proceso.

Mes turime galimybę dirbti ramioje, šiltoje erdvėje, kurioje esanti medicininė įranga paslėpta nuo paciento žvilgsnio. Tokia aplinka sumažina gimdymo stresą. Šiltas vanduo padeda moteriai atsipalaiduoti, tad skausmas sumažėja, lengviau iškęsti sąrėmius. Gimdyvės retai paprašo nuskausminančiųjų. Sąrėmių laikotarpiu moterų kūnas išeikvoja mažiau energijos, tad jos turi daugiau jėgų paskutiniame gimdymo etape. Gimdant vandenyje sąrėmiai trunka žymiai trumpiau. Moteris geriau kontroliuoja savo veiksmus, aktyviau dalyvauja gimdyme. Tiek moteris, tiek jos pagalbininkai patiria didžiulį pasitenkinimą.

Šiltas vanduo - tai aplinka, primenanti saugų ir gerai pažįstamą pasaulį, kur vaikelis praleido devynis mėnesius. Gimimas vandenyje - tai švelnus perėjimas į išorinį pasaulį: šiltą įsčių aplinką pakeičia kita, panaši aplinka. Pirmosiomis minutėmis po gimimo motina ir vaikas būna arti vienas kito, tad kūdikis jaučiasi ramus.

Tai užtikrina sveiką pradžią tiek mamai tiek kūdikiui.
 

Vaiko gimimas

Dr. Naert M., vyriausiasis Ostendės H.Serruys ligoninės pediatras

Vaiko gimimas yra kertinis jo gyvenimo akmuo. Gyvenimas, pradėtas prieš devynis mėnesius, užgimus pirmąsyk tęsiasi savarankiškai. Regimasis motinos ir vaiko ryšys - virkštelė - nutrūksta.

Gimimas - tai didžiulis naujagimio "žygis", tad be galo svarbu, kad jis vyktų kiek įmanoma sklandžiau. Šis perėjimas iš motinos įsčių į išorinį pasaulį kūdikiui yra didelis išbandymas. Jis vyksta staigiai ir nesulaikomai. Pirmasis sąlytis su oru yra stimulas pradėti kvėpuoti. Pirmąkart atsiveria alveolės. Visos gleivės ir išskyros, esančios vaiko plaučiuose, turi būti pašalintos. Plaučiams atsivėrus stimuliuojama širdis. Pastarajai taip pat tenka pakelti daugybę pokyčių, vykstančių gimimo metu ir po jo.

Jau motinos įsčiose vaikelis yra jautrus jutiminiams dirgikliams. Sugebėjimas matyti, girdėti, lytėti formuojasi antruoju nėštumo laikotarpiu. Embrionas suvokia skirtumą tarp dienos ir nakties, tačiau šviesą stipriai slopina įsčios ir oda. Paskutinėmis nėštumo savaitėmis garsai būna prislopinti, tačiau puikiai girdimi. Vaikeliui esant gimdoje kiekvieną sukrėtimą vaisiaus vandenys švelnina, visi lytėjimo dirgikliai švelnesni. Aplinkos temperatūra iki pat gimimo išlieka 37°C. Gimęs kūdikis staiga susiduria su akinančia šviesa, aštriais garsais, vėsa. Taip jis patenka į stresinę situaciją. Todėl tinkama gimdymo aplinka yra be galo svarbi.

Pradėjęs studijuoti pediatriją laikiausi nuomonės, kad norint padėti motinai ir kūdikiui reikia turėti kuo daugiau medicininių priemonių. Vėliau palaipsniui suvokiau, jog daugelis moterų gali pagimdyti netaikant jokios medicininės intervencijos ir kad gimdymo metu derėtų vengti medicininių veiksnių.. Žinoma, mes turime būti pasiruošę atvejams, kuomet kas nors įvyksta ne taip. Mūsų patirtis moko, jog turime stengtis būti geri motinos ir vaiko pagalbininkai, "asistentai". Mano tikslas - surasti "aukso vidurį" tarp asistavimo ir medicininės pagalbos suteikimo.

Toks buvo mano nusiteikimas, kai pradėjau dirbti šioje ligoninėje. Gimdymai vandenyje man buvo naujiena, ir, turiu pripažinti, iš pradžių buvau nusiteikęs labai skeptiškai. Kitų ginekologų ir akušerių "nuotaika" buvo panaši, tad aš ėmiau labiau domėtis šiuo alternatyviu gimdymo būdu. Greitai mano įtarumas užleido vietą susižavėjimui. Žavėjausi tuo, jog galima sėkmingai padėti moteriai gimdyti natūraliai.

Visi prietarai pasirodė nepagrįsti. Stebint gimdymą matyti, jog vaikelis, gimęs vandenyje, ten jaučiasi gerai. Iki šiol nesusidūriau nė su viena komplikacija dėl gimdymo vandenyje - nė vienos infekcijos, nė vieno vandens įkvėpimo atvejo. Gimdymas vandenyje yra stiprus išgyvenimas ir tėvams ir vaikeliui. Gimdant vandenyje medicininės intervencijos atvejai daug retesni, o tai naudinga tiek vaikui, tiek motinai.

Statistiniai duomenys nemeluoja. Gimdant vandenyje žymiai mažiau Cezario pjūvių, rečiau tenka taikyti epidiūrinę nejautrą, rečiau pasirenkamas vakuuminio ištraukimo metodas.
Naujagimių mirtingumas mūsų klinikoje yra žymiai mažesnis, nei vidutinis naujagimių mirtingumas mūsų šalyje. Mažesnis ir intensyvios neonatalinės terapijos atvejų skaičius.

Dirbant terapeutu vis iš naujo tenka įsitikinti, kad kiekvienas gimdymas yra unikalus ir natūralus patyrimas. Medicinos galimybėmis reikia naudotis, bet ne piktnaudžiauti. Toks požiūris tiktai prisideda prie sėkmingo gimdymo.

uždaryti

Siųsti draugui

Jei šį straipsnį norite rekomenduoti savo draugui, prašome užpildyti formą ir paspausti „Siųsti“

uždaryti

Pastabos autoriui

Jei šiame straipsnyje pastebėjote neteisingą faktą ar klaidą, galite apie tai pranešti redakcijai. Prašome užpildyti formą ir paspausti „Siųsti“