Kodėl keturis kartus gimdžiau vandenyje?

Jūs esate čia: Gimtis » Gimdymas » Vandenyje » Kodėl keturis kartus gimdžiau vandenyje?

Kodėl keturis kartus gimdžiau vandenyje? Kodėl vedu prenatalinio pasirengimo kursus?

Sonia Bouve

Su savo vyru susipažinau būdama labai jauna. Mums teko iš tiesų "pakovoti" už mūsų ryšį, nes jis buvo 12 metų vyresnis už mane. Tėvų pasipriešinimas sunkiai suprantamas būnant šešiolikos, o dabar aš juos suprantu geriau. Vis dėlto mano valios ir užsispyrimo dėka mes tuomet tvirtai laikėmės įsitikinimo, jog iš to išaugs kažkas gražaus. Taip ir atsitiko. Tai atskleidžia, jog visuomet žinojau ko noriu ir būtent todėl rašau apie tai pratarmėje.

Taip pat ir tuomet, kai teko apsispręsti, kaip aš gimdysiu… Mes norėjome vaikų, daug vaikų, kai pirmąkart išgirdome, jog Ostendėje skaitoma paskaita apie gimdymą vandenyje.

Iki šios paskaitos nebuvau giliau susimąsčiusi, kaip norėčiau gimdyti. Tuomet dar ir nesilaukiau. Tik buvau girdėjusi apie natūralų savo mamos gimdymą ir vyresnės savo sesers gimdymą, nuskausmintą epidiūriniu būdu. Greičiausiai būčiau pasirinkusi pastarąjį kelią, nes "tuomet visiškai nejauti skausmo". Tačiau didžiulė adata, naudojama šio tipo nuskausminimui, mane gąsdino. Galbūt tai ir buvo tikroji mano domėjimosi gimdymu vandenyje priežastis.

Atvykome į tą paskaitą. Atsimenu, jog patalpa buvo pilnut pilnutėlė, kai kuriems klausytojams teko net stovėti prieškambaryje. Pagrindinis tą vakarą kalbėjęs žmogus buvo Herman Ponette. Tai, kaip jis kalbėjo, bei jo demonstruotos vaizdajuostės man paliko didelį įspūdį. Žiūrint vaizdajuostes taip užgniaužė kvapą, kad vos neapalpau. Buvau sužavėta ir tą minutę žinojau - būtent to aš ir noriu. Jokios epidiūrinės nejautros, jokios medicininės įrangos, viskas natūraliai ir vandenyje. Man patinka vanduo, esu užaugusi netoli pajūrio, tad vanduo visuomet buvo mano gyvenimo dalis. Kai išėjome po paskaitos, negalėjau išreikšti žodžiais, ką jaučiau.

Po dviejų mūsų santuokos savaičių pradėjau lauktis kūdikio. Aš apsisprendžiau: pagimdysiu savo vaikus vandenyje. Mano šeima reagavo kaip paprastai: "iš tavęs to ir buvo galima tikėtis; jei tikrai šito nori, tai bent jau įsitikink tikrai žinanti kur lendi".

Mes gavome informacijos, kaip patekti į Aquarius. Mane domino pasirengimo gimdymui kursai. Buvo smalsu ir norėjosi tinkamai pasiruošti gimdymui. Mano vyras nenorėjo dalyvauti kursuose. Manau, bijojo apsijuokti. Pirmąkart, kai nuvykome, jis net nenorėjo išlipti iš mašinos. Aš pykau ir buvau nusivylusi. Nusprendžiau: jei taip atsitiks antrą kartą, aš eisiu viena. Nežinau kodėl, galbūt mano atkaklumo dėka, jis ėjo su manimi.

Mums puikiai sekėsi. Vandenyje jautėmės taip gerai, tokie atsipalaidavę, jog nusprendėme lankytis kiekvieną savaitę. Kursus lankančių porų nebuvo daug, tad dažnai turėdavome asmeninį užsiėmimą. Pajutome, jog kvėpavimo ir relaksacijos derinimas suartina mus visiškai nauju būdu.

Man patinka šie sutuoktinio parašyti žodžiai: "mama, nešiojanti kūdikį, turėtų leistis būti valdoma visų aplinkinių, kad suvoktų kokia yra gyvenimo interesų įvairovė".

Prenatalinio pasirengimo kursuose daug dėmesio buvo skiriama HARMONIJAI tarp motinos, tėvo, vaiko ir… vandens.

Turiu pripažinti, jog artėjant gimdymui vis labiau būgštavau. Bijojau nežinios, bijojau skausmo. Svarbioji akimirka atėjo birželio 18 d. vakare. Man nutekėjo vandenys ir prasidėjo gimdymas. Baimė užleido vietą ištvermingumui. Po šešių valandų sąrėmiai tapo ritmingi. Paskutinėmis minutėmis nebeišmaniau, kaip juos iškęsti, pradėjau netekti jėgų. Tai vyko daug anksčiau, nei buvo įrengtas sūkuriuojančio vandens baseinas. Turėjau laukti, kol prasivėrimas bus 8-9 cm, ir tik tuomet eiti į gimdymo vonią. Gerai prisimenu akimirką, kai įėjau į šiltą vandenį. Visą kūną apėmė palengvėjimo ir atsipalaidavimo pojūtis. Gal būt dėl to, kad vandenyje neveikia žemės traukos jėga…

Gimstant pirmajam vaikeliui stangos truko apie valandą. Tai vidutinė pirmojo gimdymo stangų trukmė, tačiau laikas tokią minutę netenka svarbos. Tik po visko iš tiesų suvokiau, kas atsitiko ir ką aš atlikau. Nenusakomas pojūtis apėmė matant kūdikį užgimstantį po vandeniu… kaip žuvis vandenyje… dar pirmąkart neįkvėpęs, akys plačiai atmerktos, atsiverianti ir užsiverianti burna… Šią akimirką visa tampa nebesvarbu, visa, išskyrus vaikelį, sutuoktinį, žmones esančius šalia… Ši akimirka buvo apimanti visą esybę. Ji tapo mano dalimi visam likusiam gyvenimui. Branginu ją visa širdimi.

Keturis kartus gimdžiau vandenyje. Kiekvienąkart viskas vyko visiškai skirtingai. Vienąkart sąrėmiai kartojosi taip dažnai, kad neturėjau laiko atsikvėpti. Kitąsyk sąrėmius ir gimdymą galėjau patirti daug sąmoningiau. Paskutinis gimdymas buvo visų nepaprasčiausias. Dalį gimdymo išgyvenau nesąmoningai, miego metu. Guldama miegoti kažką jaučiau, tačiau tai neatrodė keista, kai nėštumui aštuoni su puse mėnesio. Naktį nuėjusi į tualetą pastebėjau šiek tiek kraujo. Atsistojus sąrėmiai tarytum "pratrūko". Paprašiau vyrą skubėti… trumpiau tariant po 15 minučių buvome gimdymo namuose. Nedelsiant įėjau į vandenį. Norą stangintis numaldžiau švelniai stumdama. Tai būdas priimti ir pakelti skausmą. Kai atvyko dr. Ponette, savaime pradėjau stangintis. Tuo metu jis tik stebėjo mane ir vadovavo. Anksčiau nei spėjau suprasti, gimė ketvirtas mūsų vaikelis. Pagimdžiau jį visiškai nepadedama, tik vadovaujama dr. Ponette žodžių.

Žinojau, kas vyksta, puikiai jaučiau savo kūną.

Žmonės sako, jog keturi gimdymai vandenyje - tai iš ties kažkas ypatinga. Aš taip nemanau, tačiau man pasisekė, kad pavyko keturis kartus natūraliai pagimdyti ramioje aplinkoje. Aplinka yra labai svarbi "geram" gimdymui.

Vanduo vis dar yra mūsų gyvenimo dalis. Vaikai buvo įkelti į vandenį dvi savaitės po gimimo.

Nusprendžiau pati vesti pasirengimo gimdymui vandenyje kursus. Antrojo nėštumo metu buvau pagalbininke kai kurių užsiėmimų metu, tačiau savarankiškam darbui dar nebuvau pasiruošusi. Dabar, keturis kartus lankiusi šiuos kursus ir keletą seminarų, šios veiklos imsiuosi pati. Taip būsiu susijusi su nėščiosiomis, gimdymu vandenyje ir vaikų aklimatizacija vandenyje. Aš džiaugiuosi, jog turėsiu galimybę nuraminti būsimus tėvus šių užsiėmimų pagalba. Taip gerai žinau kaip jie jaučiasi, kaip visa tai atrodo. Šia veikla ir laikas nuo laiko gimdymo metu suteikiama pagalba prisidedu prie gimdymo vandenyje. Šiam metodui esu dėkinga už nuostabius savo gyvenimo potyrius.

uždaryti

Siųsti draugui

Jei šį straipsnį norite rekomenduoti savo draugui, prašome užpildyti formą ir paspausti „Siųsti“

uždaryti

Pastabos autoriui

Jei šiame straipsnyje pastebėjote neteisingą faktą ar klaidą, galite apie tai pranešti redakcijai. Prašome užpildyti formą ir paspausti „Siųsti“