Rizikingi gimdymai vandenyje

Jūs esate čia: Gimtis » Gimdymas » Vandenyje » Rizikingi gimdymai vandenyje

Rizikingi gimdymai vandenyje

Dr. Deschacht, akušeris

Pradžioje gimdymą vandenyje siūlydavo pasirinkti tik labai ribotam skaičiui norinčiųjų. Šis metodas buvo visiškai naujas ir neištirtas, todėl ginekologai ir akušerės į jį žvelgė labai kritiškai. Kritišką medikų požiūrį šiek tiek švelnino tai, jog pagrindiniu, vaikelio užgimimo momentu, viskas vykdavo įprastai. Tipiška nuostata tuomet buvo tokia: jei moterys be komplikacijų pagimdo namuose, tai gali pagimdyti ir vandenyje.

Kai mūsų centre vyko patys pirmieji gimdymai vandenyje, ėmėme abejoti, ar mūsų politika yra priimtina - daugeliui žmonių, kuriems šis metodas galėjo pasitarnauti, jis buvo neprieinamas. Kai kurie žmonės skirdavo išties daug jėgų tam, kad atvyktų į Ostendę, gimdyti vandenyje. Tai paskatino mus sumažinti savo apribojimus. Kolegų kritikos ir komplikacijų baimę nustelbė entuziazmas šio gimdymo metodo atžvilgiu.

Palaipsniui vandenyje pradėjo vykti kai kurie "neįprasti gimdymai". Trečiojo vaiko gimimas, sėdyninės pirmeigos atvejis, dvynukų gimimas, vėliau moters, patyrusios Cezario pjūvį ir turinčios gimdoje randą (uterine scar), gimdymas - visi baigėsi sėkmingai. Pavojus negrėsė nei motinai, nei vaikui. Protingai taikomi šiuolaikiniai diagnostikos metodai (tyrimas ultragarsu, vaisiaus širdies ritmo stebėjimas (FHR monitoring, et-scan to measure pelvic dimensions)) suteikė mums pasitikėjimo ir užtikrintumo.

Vis dėl to Ostendėje taikome tam tikrus gimdymo vandenyje apribojimus. Įprasti ir galimi yra sėdyninės pirmeigos (tik frank breeches, multiparous) atvejai, dvynukų (jei abu yra taisyklingoje padėtyje) ir moterų, patyrusių Cezario pjūvį, gimdymai (gimdos randas, dėl low transverse caesarea, nebelaikomas natūralaus gimdymo kontraindikacija). Tačiau nėštumo komplikacijos (preeklampsija, diabetas, epilepsija) - tai sąlygos, nepalankios gimdyti vandenyje. Pirmoji mūsų taisyklė yra: sąlygos, kuomet taikomi IV drip arba raminantys/stiprūs nuskausminantys vaistai, yra netinkamos gimdyti vandenyje.

Mes pripažįstame, jog pirmąkart gimdančios (nulliparous) moterys sėdyninės pirmeigos atveju retai gimdo vandenyje. Jos dažnai prašo epidiūrinio nuskausminimo, iškyla perfusion of oxcitocen būtinybė. Jei moteris jau yra pagimdžiusi vieną vaiką, ji gali puikiausiai pagimdyti sėdynine pirmeiga ir vandenyje. Vandenyje galima atlikti visus įprastus veiksmus. Kai reikalai pakrypsta nepageidaujama linkme, visada galima išlipti iš vandens ir pagimdyti sėdynine pirmeiga "klasikiniu" būdu arba cezario pjūvio pagalba.

Dvynukų atveju galioja ta pati taisyklė. Nėra vienintelio privalomo akušerijos metodo. Įmanoma pagimdyti tiek ant gimdymo stalo, tiek ir baseine. Jei kyla abejonių, galima pasinaudoti (bet nepiktnaudžiaujant!) medicinine ligoninės įranga.

Sveiku protu grįstas akušerinis požiūris taikytinas moters, turinčios gimdos randą (patyrusios cezario pjūvį), gimdymo atveju. Jei cezario pjūvis buvo pernelyg uolios medicininės intervencijos arba kantrybės stokos rezultatas, o gimdymas vyksta spontaniškai natūraliai, tai vanduo gali tik palengvinti situaciją. Juk ne ligoninės tipo gimdymo aplinkoje žmonės jaučiasi daug laisviau ir labiau atsipalaiduoja. Iš daugelio taip pagimdžiusių moterų išgirstame didžiausią komplimentą: "mes nebuvome "išgimdytos", mes padarėme tai pačios", "pagaliau viskas buvo mūsų pačių rankose".

Galimybė pagimdyti natūraliai netgi aukščiau minėtomis "nenormaliomis", "neįprastomis" aplinkybėmis ir gauti visa, kas geriausia iš abiejų (medicinos ir natūralaus gimdymo) pasaulių, būnant atpalaiduojančioje, nekeliančioje įtampos aplinkoje - visa tai tiek ginekologams, tiek ir akušeriams sukuria sąlygas tinkamai pasirūpinti kiekvienu.

Dr. J.Deshacht, Ostendės H.Serruys ligoninės ginekologas

uždaryti

Siųsti draugui

Jei šį straipsnį norite rekomenduoti savo draugui, prašome užpildyti formą ir paspausti „Siųsti“

uždaryti

Pastabos autoriui

Jei šiame straipsnyje pastebėjote neteisingą faktą ar klaidą, galite apie tai pranešti redakcijai. Prašome užpildyti formą ir paspausti „Siųsti“