Nėštumas

Jūs esate čia: Gimtis » Nėštumas

Pirmieji Mėnulio mėnesiai

Devynių mėnesių misterija populiariai daloma į tris trimestrus – pirmas, antras, trečias. Lyg vaikas būtų matuojamas marškinėlių dydžiais – mažas, vidutinis, didelis. Visose patarimų knygose siūloma valgyti daug baltymų, vaisių ir daržovių, negerti alkoholio, nerūkyti. Atrodo, kad visi trys trimestrai yra vienodai svarbūs, nors moters fiziologiniai ir dvasiniai potroškiai yra labai skirtingi. Manyčiau, kad tiksliau būtų skirstyti nėštumą į du periodus – “formavimosi arba kūrimosi laikotarpį” ir “augimo laikotarpį”. Terminai “gemalas, embrionas” ir “vaisius” skamba grubiai, bet kaip tik ir aptaria šiuos laikus.

Literatūroje išskaitysite, kad gemalu laikoma gyvybė iki 8 sav., o vėliau ji vadinama “vaisiumi”. Noriu tą subtiliausią laiką prailginti, nes iki 14 sav. vaiko kūnas formuojasi, bet dar nebręsta.

"Kūrimosi" metu ląstelės dalijasi milžinišku greičiu, diferenciajuojasi į skirtingus organus ir audinius, iš kurių "nuliejamas" žmogaus kūnas. Jis apima laiką nuo pradėjimo iki 14 sav., o "augimo" – nuo 14 sav. iki gimimo. "Augimo" laiku smulkutė gyvastis, telpanti delne, išauga iki 3,5 kg vaikelio, pasiruošusio gimti. Labai lengva surasti atskaitos tašką tarp šių dviejų periodų: jeigu dar „nesimato” - tai kūrybinis laikas, o kai jau “kažkas”, pvz. gauburėlis, pasirodė, tai esame „augimo” laike.

Taip be galo trumpai galima suskirstyti unikalią ir sudėtingą moters patirtį, kuri vadinasi nėštumas.

Gimties mokytoja Jurga Švedienė

uždaryti

Siųsti draugui

Jei šį straipsnį norite rekomenduoti savo draugui, prašome užpildyti formą ir paspausti „Siųsti“

uždaryti

Pastabos autoriui

Jei šiame straipsnyje pastebėjote neteisingą faktą ar klaidą, galite apie tai pranešti redakcijai. Prašome užpildyti formą ir paspausti „Siųsti“