Žindymas

Jūs esate čia: Gimtis » Žindymas

Žindančių moterų pasaulis


"Žindymą prisiminsite visą gyvenimą. Tyrimai parodė, kad moterys maitinimo periodą prisimena labai tiksliai. Vaiko žindymas - gilus abiejų patyrimas. Pasidžiaukite, kad galite žindyti, o vėliau, vaikui augant, branginkite šį atminimą.

Žindymas suartina visas pasaulio moteris. Besiskirianti kalba, kultūra, tautybė tik patvirtina šio ryšio gilumą, - žindydamos mes visos siekiame savo vaikui atiduoti tai, ką turime geriausio. Kartą pati žindžiusi, išvydusi kitą, iš krūties maitinančią moterį, nusišypsosite. Tai visoms mums moterims žemėje suteikta galimybė. Jei mamos atvirai pasakos viena kitai, kaip puiku žindyti, kaip tai svarbu kūdikiui, pasidalins žindymo žiniomis, mūsų vaikai ir anūkai gyvens geresniame pasaulyje.

Žindymas nėra nei sunkus, nei komplikuotas. Tačiau tai ne tik paprastas kūdikio pridėjimas prie krūties. Žindymas apima kur kas daugiau."

Tai žodžiai iš vieno šiuolaikiškiausių žindymo vadovėlių, kurį neseniai parašė Gven Gotsh. Žindymo istorijos, kuriomis pasaulyje viena su kita dalinasi moterys nuo Pieno Lygos (LLLI) įkūrimo 1956m., padėjo sukurti teisingomis žiniomis pagrįstą žindymo tradiciją. Ši išmintis šiandien gali padėti daugeliui pasaulio šeimų. Žurnalistė ir rašytoja Gwen Gotsch daugelį metų, dirbdama LLLI, rinko ir analizavo tas istorijas. Ji, remdamasi pasaulio mamų ir savo asmenine patirtimi, parašė puikią knygą apie kūdikių maitinimą krūtimi.


Ši knyga dedikuojama La Leche League International (Tarptautinės Pieno Lygos) centro buvusiems ir šiandieniniams darbuotojams - žmonėms, kurių pasiryžimas padėti mamoms ir vaikams pakeitė daugelio pasaulio šeimų gyvenimą.


Mes aktyviai ieškome galimybių knygą "Paprastas ir teisingas žindymas" išleisti lietuviškai, tačiau laikas bėga, o informacijos mamoms taip trūksta, todėl nutarėme, pasiremdami šios knygos fragmentais, mūsų manymu, daugeliui mamų įdomią ir vertingą informaciją, pateikti elektroniniu būdu.

Ištraukas iš Gwen Gotsh knygos "Breastfeeding Pure and Simple" parinko ir išvertė
Gintautė Ignatavičienė

"Mama žindo"
Algė-Julija Kavaliauskaitė, 7 m. 1999.

uždaryti

Siųsti draugui

Jei šį straipsnį norite rekomenduoti savo draugui, prašome užpildyti formą ir paspausti „Siųsti“

uždaryti

Pastabos autoriui

Jei šiame straipsnyje pastebėjote neteisingą faktą ar klaidą, galite apie tai pranešti redakcijai. Prašome užpildyti formą ir paspausti „Siųsti“