Atjunkyti ar ne?

Jūs esate čia: Gimtis » Žindymas » Atjunkyti ar ne?

Atjunkyti ar ne?

Minimalios laiko atkarpos, nurodančios, kiek kartų jūsų kūdikis turėtų žįsti - nėra. Amžius, kurio sulaukęs vaikas turėtų būti atjunkomas (atpratinamas nuo žindimo), taip pat neapibrėžtas. Atjunkymo laiką mama pasirenka vadovaudamasi savo poreikiais arba žindo tol, kol tai reikalinga kūdikiui. Visą vaiko žindimo laiką krūtyse gaminasi maistingas pienas, jis suteikia mažajam žmogui vertingą imunitetą.

Atjunkyti geriau palaipsniui. Krūtys prisitaikys prie mažėjančio pieno pareikalavimo, o vaikas lengviau priims artėjantį pasikeitimą. Toks "snaudžiantis atjunkymas" nesukels įtampos, krūtis apsaugos nuo latakėlių užsikimšimo ar infekcijos. Saugokite vaiką nuo streso, Jei atjunkymas vyksta per greitai, vaikas jums tai parodys savo elgesiu. Atjunkymas prasideda jau tą akimirką, kai vaikas pamaitinamas ne mamos pienu: vaikišku maisteliu ar trintu bananu. Atjunkymas – laipsniškas procesas. Jo metu keičiasi bendravimo būdas, mamos pieną pamažu pakeičia kiti produktai. Vienerių metų ir vyresni tirštesnį maistą valgantys vaikai gali būti girdomi iš puoduko, jaunesniems dar gali prireikti buteliuko. Prieš nuspręsdama, kokį maistą kūdikiui duoti vietoj pieno, pasitarkite su gydytoju.

Keiskite tik po vieną maitinimą. Buteliuką ar puoduką siūlykite įprastu vaikui žindimo metu. Prieš pakeisdama sekantį maitinimą, dvi-tris ar daugiau dienų palaukite. Jei po praleisto žindymo krūtys labai pritvinkusios, šiek tiek pieno nusitraukite. Taip sumažinsite spaudimą ir išvengsite latakėlių užakimo. Po poros dienų jūsų krūtys prisitaikys ir pieno gamins mažiau.

Tuo atveju, jei vaikas pasidarytų dirglus, priešintųsi, susirgtų ar atrodytų, kad kalasi dantukai, būkite pasiruošusios atjunkymą sulėtinti. Paskutinėje eilėje maisteliu pakeiskite naktinius, rytinius ir snaudulio maitinimus, juos reikia nutraukti vėliausiai.
Kartais atjunkymas sukelia liūdesį, ypač, kai tai padaryti verčia aplinkybės. Atjunkymas reiškia mamos ir vaiko psichinės vienybės pabaigą. Atiminkite, kad atjunkant ir atjunkius vaiko vystymuisi buvimas kartu su mama tampa ypatingai reikalingas.

Sąmoningai priimkite žindymo pabaigą. Atjunkymas nereiškia, kad vaiką auginti bus lengviau, nuo to jis neaugs greičiau. Užpildydamas tai, ko neteko, mažylis jūsų dėmesio reikalaus dar daugiau.

Daugelyje pasaulio šalių mažyliai žindomi iki 2, 2,5 ir 3 metų, o būna ir ilgiau. Mintis žindyti lakstantį vaiką pradžioje jums gali pasirodyti keista. Tačiau vėliau, vaikui augant, jūs suprasite, kad žindimas jam labai svarbus, dėl to ši mintis taps artimesnė.
 

uždaryti

Siųsti draugui

Jei šį straipsnį norite rekomenduoti savo draugui, prašome užpildyti formą ir paspausti „Siųsti“

uždaryti

Pastabos autoriui

Jei šiame straipsnyje pastebėjote neteisingą faktą ar klaidą, galite apie tai pranešti redakcijai. Prašome užpildyti formą ir paspausti „Siųsti“