Žindymas po Cezario

Jūs esate čia: Gimtis » Žindymas » Žindymas po Cezario

Žindymas po Cezario

Žindymas po Cezario reikalingas ir mamai, ir vaikui. Jiems galioja tie patys, anksčiau aprašyti, žindymo – žindimo principai. Kai operacinėje iš gimdos pašalinama placenta, pradeda veikti tie patys pieno gamybą stimuliuojantys hormoniniai procesai. Pieno pagausėja per keletą dienų. Sėkmingai pradėti padeda dažnas žindymas ir nuolatinis kūdikio ir mamos ryšys.

Ar galėsite savo kūdikį laikyti ir žindyti tiesiai ant operacinio stalo, ar tik atsigavimo kambaryje, priklausys nuo operacijos priežasčių, anestezijos tipo ir nuo to, ar jums kas nors padės. Jūsų partneris ar pribuvėja gali paduoti vaiką prie krūties, palaikyti, paglostyti, pasikalbėti su juo. Jei jūs gavote dalinę anesteziją, tai geriau negu pilna, nes laikas iš karto po gimimo - pats geriausias laikas pažinti savo kūdikį – nebus prarastas. Vėliau vaistų veikimas sumažės ir pasijusite nemaloniai. Po bendros anestezijos galite jaustis silpna ir praradusi realybės jausmą, net nesuvokti, kad turite vaiką. Tačiau, kai pasijusite budri, paprašykite, kad jums atneštų kūdikį, jį reikia pažindyti.

Kai kuriose ligoninėse pasirūpinama, kad po Cezario pjūvio mama ir vaikas pamatytų, pajustų vienas kitą. Tačiau daugeliu atvejų jums reikės paprašyti pačiai. Jei iš anksto žinote, kad jūsų kūdikis gims per Cezario pjūvį, tą svarbų laiką po gimimo suplanuokite ir aptarkite su gydytojais. Tokiu būdu galėsite būti kartu su savo vaiku. Jei jūsų Cezaris neplanuotas, tai jūs ar jūsų partneris turi paprašyti, kad po gimimo mama ir kūdikis pabūtų kartu kiek įmanoma ilgiau.


Žindymo pozos po Cezario pjūvio

Pirmomis dienomis žindymui reikės nemažai pastangų. Geriausia žindyti gulint ant šono. Pradėkite lygioje lovoje su aptvertais šonais. Įsikibkite į turėklus, kad padėtumėte sau atsargiai apsisukti ant kitos pusės. Taip pat naudokite pagalves galvai, nugarai paremti, keliams pakelti. Ant pilvo pasidėkite mažytę pagalvėlę ar sulankstytą rankšluostį, kad pjūvį apsaugotumėte nuo staigių vaiko judesių.

Jūsų vyras ar pribuvėja gali padėti patogiai paguldyti vaiką, jei reikia, perkelti jį į kitą pusę. Po dienos ar dviejų jūs jau galėsite kūdikėlį priglausti prie krūtinės. Kai gulėdama lygioje lovoje norėsite vaiką perkelti į kitą pusę, prieš tai pirmiausia pakeiskite klubų padėtį.

Jei žindyti jums labiau patinka sėdint, nepamirškite ant kelių pasidėti pagalvių, kad apsaugotumėte pjūvį ir pakeltumėte kūdikį iki krūties lygio. Jei prireiks, kad visas vaiko svoris remtųsi į jūsų kelius, panaudokite kamuolio laikymo padėtį.

Žindyti savo kūdikį turėtumėte dažnai, atsižvelgdama į jo norus, be priedų ir žindukų. Paprašykite, kad tik jam pabudus ar, kai jis atrodo alkanas, neramus, jums jį iš karto paduotų, net ir naktį.

Po Cezario įmanoma nesiskirti ir būti su vaiku viename kambaryje, ypač, jei jūsų partneris ar kitas pagalbininkas gyvens su jumis ir padės keičiant vystyklus, maitinant. Jei jūsų pagalbininkas negalės padėti visą laiką, susitarkite su ligoninės personalu.

Vaistai ir komplikacijos

Vaistai, įprastai duodami po Cezario pjūvio, su žindymu suderinami. Kartais su Cezario pjūvio pagalba gimęs vaikelis pirmomis dienomis būna mieguistas. Tokią būseną sukelia anestezija, nors mieguistumas gali atsirasti ir nuo skausmą mažinančių vaistų, duotų mamai gimdant. Tai gali veikti vaiko elgesį žindant. Nuo jūsų priklauso, ar panaudosite vaistų minimumą, ar įprastą dozę. Yra vaistai, kurie ne taip nuslopina. Dėl jų pasitarkite su gydytoju.

Gali būti, kad po Cezario pjūvio moteriai pakils temperatūra, tokiu atveju vaikelio nereikia atskirti nuo mamos. Kartais temperatūra pakyla nuo krūtų patinimo, nes pirmomis dienomis labai sparčiai gausėja pienas.

Jei gydytojai nori jus izoliuoti, kad neužneštumėte infekcijos kitoms pacientėms, paprašykite, kad būtumėte kartu su vaiku. Kūdikį nuo infekcijos apsaugos rankų plovimas prieš maitinimą.

Gimdymas su Cezario pjūviu gali būti ne tai, ką jūs įsivaizdavote besilaukdama. Ir jums prireiks laiko, kad nebeliūdėtumėte dėl to, ko nebuvo, ir priimtumėte tai, ką patyrėte. Šie jausmai gali varginti ir jus, ir kitus, nors tuo pačiu metu pripažinsite, kad džiaugiatės savo vaikeliu. Pasikalbėkite su kuo nors, mokančiu klausytis.

Kuo daugiau laiko praleiskite liesdama, laikydama ir žavėdamasi naujagimiu. Šie malonūs teigiami jausmai padės kūdikį išgydyti nuo daugelio nemalonių išgyvenimų, galėjusių likti po Cezario gimimo. Nekaltinkite savęs, jūs padarėte viską, ką galėjote, ir kiti taip pat, bet ne viską, kas atsitinka mūsų gyvenime, galime kontroliuoti. Net jei pirmomis valandomis ar dienomis po gimimo jūs su vaikeliu būsite išskirti, žindymui, džiaugsmui jūsų laukia visa ateitis

uždaryti

Siųsti draugui

Jei šį straipsnį norite rekomenduoti savo draugui, prašome užpildyti formą ir paspausti „Siųsti“

uždaryti

Pastabos autoriui

Jei šiame straipsnyje pastebėjote neteisingą faktą ar klaidą, galite apie tai pranešti redakcijai. Prašome užpildyti formą ir paspausti „Siųsti“