Menarchė ir vaisingasis gyvenimo laikotarpis

Jūs esate čia: Klėtis » Augalai pagalbininkai » Menarchė ir vaisingasis gyvenimo laikotarpis

Menarchė ir vaisingasis gyvenimo laikotarpis

Pilnėjantis Mėnulis

Pirmą kartą kraujuodama, Tu pašaukiama įžengti į jaunos moters pasaulį. Šią akimirką vaikystė išeina negrįžtamai. Ateina naujas, savęs, kaip jaunos moters, pažinimo laikas. Bauginantis nežinomybe ir žadinantis nuotykių troškimą. Nuo šiol Tu turėsi kovoti už save.

Kas vyksta Tavo kūne? Keletą metų iki pasirodant pirmajam kraujui pradeda gamintis hormonai. Hormonų lygis ilgai svyruoja, kol galiausiai susiklosto į reguliarų ciklą. Keičiantis hormonų kiekiui, kartu su naujais pojūčiais ir emocijomis atsiranda nuotaikų svyravimai - čia juokas, čia ašaros, būdo ūmumas, aštrumas ir fiziniai pokyčiai, odos problemos. Daržinė žliūgė (Stellaria media) padeda atvėsinti įkaitusią tulžį, neblogai pašalina organizme susikaupusį vandenį ir gerai džiovina spuogus. Gerk šio augalo arbatą, dėk į salotas, ypač pavasarį. Gali praustis žliugės nuoviru. Šis augalas pašalinio poveikio neturi.

Iki menstruacijų mes ištįstame, augame ir keičiamės. Tuo laikotarpiu mes vis dar stropiai mokomės ir plečiame savo žinias. Tai nelengvi metai; mūsų savijauta šiuo metu lems mūsų sveikatą ateityje. Stiprus susijaudinimas, nuolatinis nerimas greitai keičia mūsų hormonų ciklus. Dėl to mes turėtume žinoti apie natūralias raminančias ir nervus stiprinančias priemones.

uždaryti

Siųsti draugui

Jei šį straipsnį norite rekomenduoti savo draugui, prašome užpildyti formą ir paspausti „Siųsti“

uždaryti

Pastabos autoriui

Jei šiame straipsnyje pastebėjote neteisingą faktą ar klaidą, galite apie tai pranešti redakcijai. Prašome užpildyti formą ir paspausti „Siųsti“