Verksmingi vaikai

Jūs esate čia: Šeima » Vaiko gimimas » Kūdikis » Verksmingi vaikai

Verksmingi vaikai

Pagal Miranda Castro, FSHom

Kūdikio verksmas yra vienas iš garsiausių gamtos garsų. Jis siekia nuo 80 iki 85 decibelų, t.y. tiek, kiek sunkvežimis be duslintuvo, arba beveik iki skausmo ribos!

Vieni kūdikiai verkia daugiau už kitus, ir paprastai jie nurimsta sulaukę trijų - šešių mėnesių. Tai pakankamai ilgas laikotarpis naujųjų tėvų gyvenime, todėl visai nesunku suprasti jų neviltį ir nervų pakrikimą.

Kūdikiai verkia įvairiai: tai gali būti ausį rėžiantis rėkimas, nuolatinis verkšlenimas, graudus dejavimas, veriantis klyksmas – visi varantys tėvus iš proto. Kai kurie mažyliai verkia dieną ir aprimsta tik valgydami arba nešiojami, kiti verkia naktį, prabusdami neįtikėtinai daug kartų. O kai kurių vargšų nelaimingų tėvų kūdikėliai verkia dieną ir naktį.

Motinos, kurias kas valandą ar dvi pažadina nepaguodžiamai verkiantias vaikas, greitai išsenka. Atrodo, kad tokie kūdikiai instinktyviai jaučia kada jų motinos panyra į gilų miegą! Puikiai suprantama ir nėra neįprasta, kad kūdikis liaujasi rėkęs anksti iš ryto.

Verkimas yra kūdikio pirmoji “kalba” ir motinos greitai susigaudo, kada verkimas reiškia “aš esu alkana/s”, “aš šlapia/s ir man šalta” arba “prašau, paimk mane ant rankų, aš noriu prisiglausti, man nuobodu vienai/m”. Tačiau yra daugybė kitokių verksmų ir nežinant, kodėl jie verkia, apima neviltis… motiną, tėvą ir kūdikį.

Kodėl mano kūdikis verkia? Kodėl kai kurie vaikai tiek daug verkia?

Jūsų kūdikis staiga ūgteli. Pirmaisiais gyvenimo metais tai atsitinka tam tikrais laikotarpiais – trečią savaitę, penktą-šeštą savaitę, trečią ir šeštą mėnesį. Jūsų kūdikis tuomet būna alkanesnis. Žindomi kūdikiai norės daugiau siurbti – dažniausiai kaip tik tada, kai jūs pagalvojate, jog gyvenimas tapo paprastesnis.

Per keletą dienų padidinsite pieno atsargas ir jūsų kūdikis vėl nusiramins.

Jūsų kūdikį gali kamuoti pilvuko spazmai ir diegliai, ypač jei jis ėmė virkauti praėjus keletui dienų po gimimo. O gal mažylis pradeda sirgti, pavyzdžiui, vėjaraupiais ar sloga. Jis gali būti jautrus ir karvės pienui, nežiūrint, matinamas iš buteliuko ar krūtimi. Jeigu įtariate, kad jūsų mažylis yra jautrus mišinukui, pasitarkite su savo pediatru, gal verčiau pakeisti sojos ar ožkos pieno mišinėliu.

Jei maitinate krūtimi, taip pat pagalvokite, ką suvalgėte, kas galėjo sutrikdyti jūsų mažylio virškinimą.

Jis gali būti ištroškęs arba tiesiog nori pažįsti. Kai kurie kūdikiai suirzta, kai persivalgo arba nori gerti. Pasiūlykite truputėlį virinto vandens (šaukštą, jei kūdikis dar labai mažas ir žinda krūtį) arba žinduką, jei mažylis nori tik pažįsti. Gerai ir nesaldinta pankolio arba krapų arbatėlė, jei jo pilvukas sutrikęs.

Kai kurie vaikučiai verkia, kai jų tėveliai jaučiasi sutrikę ir prislėgti, ypač, jei mamą kamuoja pogimdyvinė depresija. Sunkus gimdymas (jei jis buvo labai ilgas, labai greitas, priešlaikinis, naudotos replės arba cezario pjūvis) kūdikiui sukelia šoką ir ilgam sutrikdo jį. Tokiems mažyliams labai daug gali padėti homeopatinio gydymo ir kaukolės osteopatijos derinimas.
 

Ką gali padaryti motina?

Motina pradeda suvokti, kad visas jos gyvenimas sukasi apie kūdikio verkimą ir, kad ji nieko negali padaryti. Nuo nepaliaujamo kūdikio verksmo jūs galite prarasti viltį, pasijusti neišmanėle ir tokia pat verksne. Leiskite sau gerai išsiverkti, tai sumažins fizinę ir emocinę įtampą.

Daugelis kūdikių nurimsta nešiojami minkštoje nešioklėje. Jūsų artumas mažam vaikeliui padeda jaustis saugiai ir ramiai, panašiai kaip įsčiose. Jis girdi jūsų širdies dūžius, o jūsų judesiai jį sūpuoja.

Juk nuostabu, kai gali tęsti savo veiklą ir tuo pačiu metu pasirūpinti savo vaikeliu. Genčių moterys puikiai panaudoja šį išmintingą būdą!

Leiskite sau kartais praleisti vakarą be kūdikio. Palikite jį patikimai draugei ar giminaitei, ramiai ir pasitikinčiai. Dėl viso pikto palikite jai savo telefono numerį. Kai kurie kūdikiai irgi nori pakeisti kompaniją ir nurimsta su kitu žmogumi, ypač, jei jūs esate įsitempusi ir nerimaujanti.
 

Ieškokite pagalbos, jei jus apėmė neviltis

Jeigu jaučiate nuolatinę kaltę arba keikiate save dėl vaiko negalavimų, arba nuolat pratrūkstate raudojimu, ieškokite pagalbos. Pasikalbėkite su kuo nors apie tai, paskambinkite kitoms pažįstamoms mamoms. Jokiu būdu neturite kentėti viena – pagalbos prašymas tvirtumo, o ne silpnumo ar pasimetimo ženklas.
 

Ką gali padaryti tėvas?

Tėvams taip pat sunku susidoroti su verkiančiu kūdikiu. Jie jaučiasi bejėgiai kuo nors padėti, atstumti ir apleisti savo išvargusių partnerių.

Labai svarbu, kad partneriai surastų laiko vienas kitam, pasikalbėtų apie tai, kas vyksta ir galėtų nuraminti, padrąsinti vienas kitą.
Kaip pralinksminti verkianti vaiką?
 

TRIUKŠMAS

Duokite pasiklausyti savo kūdikiui tos muzikos, kurią pati mėgote klausytis būdama nėščia arba pabandykite duoti jam klausytis įvairios muzikos, kad nuspręstumėte, kuri jūsų kūdikiui patinka labiausiai. Kai kurie baisiausiai mėgsta triukšmingą roką arba Vagnerio operas, kiti “išsirenka” Šopeną arba liaudies muziką!
Iškankintos mamos atrado, kad dulkių siurblys arba virtuvinis kombainas puikiai nuramina rėkiantį vaiką!
VAIZDAI

Paguldykite kūdikį priešais įjungtą skalbimo mašiną arba džiovintuvą - kai kuriuos užburia veiksmas.
Įdėkite įdomių daiktų (paveikslėlių, besisūpuojančių daiktų, minkštų žaislų) į lovelę ar vežimėlį, dažnai juos keiskite.

JUDĖJIMAS

Sėskite į automobilį, autobusą ar traukinį ir važiuokite. Judėjimas kai kuriuos mažylius tučtuojau užmigdo.
 

GRYNAS ORAS

Išeikite į lauką. Daliai kūdikių (ir motinų) būtinas kasdieninis pasivaikščiojimas bet kokiu oru – tik taip jie atsipalaiduoja ir pailsi.

PAKEISKITE DEKORACIJAS

Aplankykite draugus ar išeikite apsipirkti – kai kurie vaikai, o dar labiau mamos, iš nuobodulio visiškai pakvaišta.

IŠSIMAUDYKITE ŠILTAME VANDENYJE

Išmaudykite mažylį šiltoje vonioje, jei jis mėgsta – prietemoje, o dar geriau, - išsimaudykite kartu su juo. Tik atsargiai įlipkite ir išlipkite iš vonios su kūdikiu rankose, arba paprašykite pagelbėti draugės ar partnerio.

Ieškokite pagalbos, jei…

Savo verkiantį vaiką parodykite gydytojui, pasikonsultuokite, ar nėra ko nors blogo jūsų kūdikiui, ypač, jei jis anksčiau buvo ramus. Jo verksmas gali signalizuoti apie ausies uždegimą, gerklės skausmą ar pilvuko spazmus.
 

Homeopatiniai sprendimai
Rūpestingai įsižiūrėkite į savo kūdikį ir palyginkite jo bruožus su išvardytais žemiau:

pikti, nekantrūs kūdikiai
irzlūs, rimti kūdikiai
dirglūs, nervingi kūdikiai
prisirišę, verkšlenantys kūdikiai/
nepatenkinti, vangūs kūdikiai
dirginami spazmų, irzlūs kūdikiai

Jei jūs nepasitikite savo įžvalgumu arba tie vaistai, kuriuos vartojate neveikia, tuomet parodykite savo kūdikį profesionaliam homeopatui, kuris išrašys vaistų jums abiems, kad palengvintų įtemptą gyvenimą.

Pikti, nekantrūs kūdikiai

Kūdikiai yra neramus, piktas ir nekantrus. Kai jis alkanas, nori valgyti tučtuojau. Jam sunku įtikti. Jis prašo daikto, kurio nenori ir, vos jį gavęs, tuojau meta šalin. Jis nori, kad jį nešiotumėt ir garsiai rėkia, kai nustojate vaikščioti arba jį padedate. Kai supyksta, muša kiekvieną, kas tik jį paima ant rankų. Toks kūdikis verkia daugiau, kai jam ką nors skauda ir/arba kalasi dantukai.
Vaistas: Chamomilla

Irzlūs, rimti kūdikiai

Šitie kūdikiai yra rimti, irzlūs ir sunkiai sugyvenami. Jie žino, ko nori ir supyksta, jei negauna. Jie ypač suirzta keldamiesi iš ryto arba po dienos miegučio, spardosi ir rėkia. Jie gerai miega naktį, bet dieną jaučiasi nelaimingi ir verkia be perstojo. Jiems labai sunku suvirškinti maistą, jie nuolat leidžia dujas.
Vaistas: Lycopodium

Dirglūs, nervingi kūdikiai

Tai “kibus” vaikas, kuris nekenčia judesio žemyn ir pravirksta pasuptas ir netgi įdėtas į lovelę. Jei jis snūduriuoja, kai jį dedate žemyn, tuoj prabunda. Jis gali prabusti be aiškios priežasties.
Jis nervingas (netgi miegodamas), krūpteli nuo paprasčiausio netikėto garso (čiaudulio arba juoko). Jis gerokai verkia prieš tuštinimąsi ir yra linksmas po to.
Vaistas: Borax

Prisirišę, verkšlenatys kūdikiai

Toks kūdikis yra verksmingas ir prisirišęs, nori, kad jį visą laiką nešiotumėte. Jis yra švelnus vaikelis, mėgsta glamones ir dėmesį ir tampa labai nelaimingas, jei nėra mamos, jei negaluoja arba kalasi dantukai.
Jis daugiau verkia karštyje, tvankumoje, bet jaučiasi daug laimingesnis gryname ore.
Vaistas: Pulsatilla

Prisirišę, išgąsdinti kūdikiai

Šie kūdikiai dar neatsigavę nuo gimimo, labai prisirišę, išgąsdinti ir neramūs.
Juos tikriausiai persekioja viena ar kelios baimės: tamsos, vandens, gyvūnų, ir nepažįstamų žmonių. Jiems sapnuojasi košmarai. Jie pašoka lovelėje šaukdami, aplinkui nieko neatpažindami.
Vaistas: Stramonium

Nepatenkinti, vangūs kūdikiai

Šiuos mažylius išsekina staigaus augimo tarpsniai. Jie tampa irzlūs, viskuo nepatenkinti ir vangūs. Jie lėtai priauga svorio, yra liesi ir išblyškę.
Jie ypač suvargsta, kai kalasi dantukai. Atrodo, kad tai tęsis amžinai, nebus jokių permainų.
Vaistas: Calcarea phosphorica

Kankinami spazmų, irzlūs kūdikiai

Šis kūdikis yra irzlus, nekantrus, piktas, neramus ir nenori žaisti. Jis dažnai verkia, ypač naktį, nes nenori miegoti. Atrodo, kad jis išgyvena labai mažai miegodamas, jo tėvai, deja, ne. Jis išblyškęs, pilvuką raižo diegliai. Jo prakaitas ir išmatos skleidžia rūgštų kvapą.
Vaistas: Rheum

*Miranda Castro, FSHom ir Betty Idarius, LM, Hom yra patyrusios homeopatės, dirbančios Anglijoje ir Amerikoje. Jos yra puikių knygų apie homeopatiją motinoms ir kūdikiams autorės.

Šį tekstą pagal minėtų autorių straipsnį “Homeopathy for Women's and Children's Health” parengė L.K.

uždaryti

Siųsti draugui

Jei šį straipsnį norite rekomenduoti savo draugui, prašome užpildyti formą ir paspausti „Siųsti“

uždaryti

Pastabos autoriui

Jei šiame straipsnyje pastebėjote neteisingą faktą ar klaidą, galite apie tai pranešti redakcijai. Prašome užpildyti formą ir paspausti „Siųsti“