Kas yra Vaikų telefono linija?

Jūs esate čia: Šeima » Vaiko gimimas » Vaikas » Kas yra Vaikų telefono linija?

Kas yra Vaikų telefono linija?

Vaikų telefono linija - tai yra vaikams ir paaugliams skirtas psichologinės pagalbos telefonas. Vaikų telefono linijoje (VTL) dirba savanoriai suaugusieji. Tai yra viešosios įstaigos, Respublikinės universitetinės ligoninės (RUL) "Vaiko raidos centro" .

Vaikų telefono linija įsteigta 1997 m. 2002 m. Vaikų telefono linijoje dirbo 42 savanoriai konsultantai, atsiliepta į daugiau kaip 20 000 skambučių. VTL - tai yra daugiausiai skambučių sulaukiantis psichologinės pagalbos telefonas Lietuvoje. Per 5 veiklos metus skambučių skaičius išaugo 30 kartų.

VTL yra Lietuvos telefoninės psichologinės pagalbos tarnybų asociacijos (LTPPTA), šiuo metu vienijančios daugiau kaip 20 psichologinės pagalbos telefonu tarnybų, narė. Skambučius į Vaikų telefono liniją apmoka LR Socialinės apsaugos ir darbo ministerija. Skambinti Vaikų telefono linijos numeriu 8-800-11111 galima iš visos Lietuvos. Į Vaikų liniją galima paskambinti iš fiksuoto ryšio telefonų, iš taksofonų ir mobiliųjų telefonų (iš visų operatorių). Kai skambini iš taksofono, nereikia netgi turėti telefono kortelės – paprasčiausiai pakeli ragelį, surenki telefono numerį 8-800-11111 ir lauki, kol atsilieps Vaikų linijos konsultantas.

Per 2002 m. Vaikų telefono linijoje daugiau kaip 300 pokalbių metu kalbėta apie priekabiavimą, emocinę, fizinę ar seksualinę prievartą, kurią patyrė skambinantieji, dažnai - iš suaugusiųjų. Beveik 3000 pokalbių metų kalbėta apie santykių su bendraamžiais, tėvais, kitais šeimos nariais ir suaugusiaisiais sunkumus. Šie pokalbiai sudaro daugiau kaip pusę skambučių, kurių metu kalbėta apie skambinančiųjų problemas.

Kai esi išklausytas(-a) ir suprastas(-a), net didžiausius sunkumus įveikti yra lengviau. Į Vaikų liniją telefonu galima skambinti kiekvieną dieną nuo 11 iki 21val. Telefonas veikia ne tik darbo dienomis, bet ir savaitgaliais bei visomis švenčių dienomis.

uždaryti

Siųsti draugui

Jei šį straipsnį norite rekomenduoti savo draugui, prašome užpildyti formą ir paspausti „Siųsti“

uždaryti

Pastabos autoriui

Jei šiame straipsnyje pastebėjote neteisingą faktą ar klaidą, galite apie tai pranešti redakcijai. Prašome užpildyti formą ir paspausti „Siųsti“