Aromaterapija

Jūs esate čia: Sveikata » Aromaterapija

Aromaterapija - tai kvapų menas ir mokslas. Aromaterapija neįsivaizduojama be aromatinių medžiagų. Aromatinės medžiagos - natūraliai išgautos augalų aromatinės esencijos kūno, proto ir dvasios balansavimui, gydymui ir profilaktikai.

Aromaterapijos istoriją gaubia daug iki šiol neįmintų paslapčių. Ji mistiška, kaip ir patys kvapai, aromatai bei juos naudoję žmonės. Tam, kad perprasti aromaterapiją, būtina bent laikinai pamiršti įprastą racionalų mąstymą ir kasdieninę tikrovę. Kvapų pasaulis atsiveria smalsiems žmonėms, linkusiems rizikuoti ir praplėsti įprastą tikrovės matymą.

Antropologų teigimu, aromaterapija prasidėjo nuo sakų ir augalų sulčių deginimo. Tai buvo pirmieji žmonijos istorijoje žinomi smilkalai. Palaipsniui kvapnūs augalai buvo pradėti naudoti drauge su gyvuliniai riebalais ir augaliniais aliejais. Šiais mišiniais tepdavo kūną religinių ceremonijų metu. Neolito žmonės pradėjo naudoti alyvuogių ir sezamo aliejus kartu su aromatiniais augalais.

Šiuolaikinė tradicinė aromaterapija skirstoma į
- holistinę - bendrąjį gydymo būdą - masažai, inhaliacijos, kompresai, tepalai bei aplinkos aromatizavimas ir valymas;
- medicininę - prancūziškąją - kuomet bendrosios praktikos gydytojai skiria eterinius aliejus į vidų. Prancūzijoje dažnai eteriniai aliejai išrašomi vietoje antibiotikų. Atliekamos aromatogramos - spektrometrijos būdu nustatoma, kurie aliejai geriausiai veikia mikroorganizmo pasėlį.

Aromaterapija žmogų veikia trimis lygiais:
- kūną - per odą - masažų, vonių, tepalų pagalba arba geriant į vidų, naudojant žvakutes;
- protą, intelektą, smegenų veiklą - per uoslę;
- dvasią - per energetinius kūnus - vibracinė aromaterapija.

Iš sociologinių tyrinėjimų matyti, kad aromaterapija užsiima kelios grupės žmonių:
- masažistai, žolininkai, kosmetikai;
- profesionalūs medikai: gydytojai ir medicinos seserys;
- žmonės, norintys geriau pažinti save ir keičiantys profesiją (dažniausiai 25 - 40 metų moterys).

Apie aromaterapiją prirašyta nemažai įdomių ir naudingų knygų, tačiau geriausias būdas susipažinti su aromaterapija - praktiškai ją patirti, išgyventi.

uždaryti

Siųsti draugui

Jei šį straipsnį norite rekomenduoti savo draugui, prašome užpildyti formą ir paspausti „Siųsti“

uždaryti

Pastabos autoriui

Jei šiame straipsnyje pastebėjote neteisingą faktą ar klaidą, galite apie tai pranešti redakcijai. Prašome užpildyti formą ir paspausti „Siųsti“