Homeopatija ne tik gydo, bet ir apsaugo nuo ligos

Jūs esate čia: Sveikata » Homeopatija » Homeopatija ne tik gydo, bet ir apsaugo nuo ligos

Homeopatija ne tik gydo, bet ir apsaugo nuo ligos

Interviu su gydytoja reabilitologe-homeopate Svetlana Malychina

Svetlana Malychina. Žinoma, kad prieš 50 metų maždaug pusė ligonių kentėjo dėl chroninės patologijos, o kiti dėl ūmios, dabar šis santykis pasikeitė - tik 10 proc. Ligonių serga ūmia liga ir net 90 proc. - chronine. Paaiškėjo, jog augybė vaistų neapsaugo žmonių nuo ligų, tik daugėja alerginių susirgimų, mažėja imunitetas, dėl to vystosi onkologinės ligos, chroninis nuovargio sindromas, silpnėja vaikų ir jaunimo sveikata. Taip yra todėl, kad cheminiai vaistai, veikdami ligos simptomą, neigiamai veikia visą organizmą. Pavyzdžiui, kai mažą vaikelį išberia, pediatrai dažnai mamai pataria patepti odelę hormoniniais preparatais. Alergija greitai praeina, tačiau jau po pusės metų vaikelis suserga bronchine astma, nes liga "įvaryta" į oranizmo vidų.
Vis intensyviau gydytojai ieško alternatyvių gydymo metodų, nes atsiranda vis daugiau žmonių, kuriems nepadėjo vaistai arba jie veikė neigiamai.

Klausimas. Kokia alternatyvios medicinos esmė?

SM Oficialiojoje medicinoje kiekvienas specialistas gydo savo srities ligas. Taip elgiamasi visame pasaulyje, nors atskirai žmoguje negyvena nei akys, nei skrandis, nei širdis. O alternatyvi medicina gydo visą žmogų.
Alternatyviosios medicinos metodų yra daug, tačiau per dešimtį savo praktikos metų priėjau išvados, kad geriausiai veikia homeopatija.

Kl. Kas toji homeopatija?

SM Homeopatija remiasi principu, kad didelės preparatų dozės yra nuodas, o mažos gydo. Todėl homeopatiniai preparatai gaminami daugelį kartų skiedžiant tam tikrą medžiagą. Tačiau jeigu ją atskiesi paprastai, vaistas neveiks, jį būtina suplakti. Taip medžiagos kinetinė energija pereina į vaisto energiją. Norint gydyti reikia parinkti tokio praskiedimo laipsnio vaistą, kurio energija yra didesnė negu patologinio proceso energija.
Jeigu preparatas praskiestas nedaug, jis veikia fizinį kūną, t.y. ligos simptomus, jeigu vidutiniškai - energetinį kūną - emocijas, o jeigu daug - psichiką. Dėl to homeopatiniais preparatais galima paveikti net įgimtą reagavimo tipą, t.y. polinkį sirgti tam tikromis ligomis.

Kl. Diagnostikai naudojate įvairius metodus?

SM Pirmiausia žiūriu į žmogaus išvaizdą, veido išraišką, kokių spalvų drabužiais jis apsirengęs, kaip jis elgiasi - vien iš to galima gauti daug informacijos. Vėliau jį tikrinu Folio aparatu. Šis aparatas biologiškai aktyvuotuose taškuose - akupunktūrinėje sistemoje - matuoja odos varžą. Iš to galima spręsti, kaip organas funkcionuoja, kokie jo rezervai, gal organo padidinta funkcija, o gal prasidėjo griuvimas - yra opa ar auglys. Tikrinamas kiekvienas organas atskirai. Taip sužinau apie viso organizmo veiklą. Vėliau žiūriu, kaip funkcionuoja psichoenergetiniai centrai - čakros. Mat psichoemocinės problemos gali sukelti sunkių susrgimų, pavyzdžiui, dėl meilės problemų galima susirgti širdies arba krūties liaukos ligomis.
Po to taikau iridodiagnostiką - pagal akies rainelę gaunu papildomą informaciją apie organų patologiją, psichoemocines problemas, organizmo užterštumą ir rezervus.
Susumavusi visų šių tyrimų duomenis, turiu pakankamai išsamią informaciją apie žmogų. Tačiau kartais reikia ir nuodugnios informacijos apie atskiro organo būklę. Tada ligonį nukreipiu ištyrimui ultragarsu, fibrogastroskopu ir kt.
Dažnai žmogus ateina, skųsdamasis vieno organo veiklos sutrikimais, tačiau aaiškėja, akd jam yra daug sudėtingesnė patologija, kurios jis dar nejaučia, pavyzdžiui, polinkis vėžiniams pocesams. Homeopatija gali veikti fizinius simptomus, tačiau daug svarbiau surasti ligos priežastį ir ją paveikti taip, kad liga ne tik nesivystytų, bet ir neatsinaujintų.

Kl. Kaip gydymui parenkate homeopatinius preparatus?

SM Tai darau su Folio aparatu ir specialiomis lentelėmis, kuriose kataloguoti visi homeopatiniai preparatai. Taip galima patikrinti ne tik homeopatinius, bet ir kitus vaistus, papuošalus, maistą.
Vaistinėse pasirodė daug gatavų homeopatinių vaistų, tačiau jų gaminimo principas ne visai atitinka homeopatijos reikalavimus. Todėl rekomenduoju parinkti individualiai.

Kl. Ar yra pavykę homeopatinėmis priemonėmis išgydyti labai sunkius ligonius?

SM Prieš dvejus metus tėvai atvedė mergaitę, sergančią sunkia inkstų liga - lipoidine nefroze. Ji buvo labai ištinusi, jau porą metų vartojo hormoninius preparatus. Atvirai šnekant, ir aš pamaniau, kad niekuo jai negaliu padėti. Mergaitė kasmet po du kartus pakliūdavo į reanimaciją.
Ilgai ieškojau jos ligos priežasties. Kalbėjausi su tėvais, bet jie negalėjo pasakyti nieko konkretaus - mama manė, kad ligos priežastis tame, jog mergaitė maža gėrė daug limonado. Žinodama, kad susirgimo priežastimi dažnai būna psichologinė trauma, aš pasidomėjau ar šeima neišgyveno kokių nors didelių stresų prieš mergaitės ligą. Ir tada tėtis papasakojo, kad per vienerius metus mirė šeši artimi žmonės.
Nesunku įsivaizduoti: suaugusieji labai užsiėmę, išgyvena skausmą, liūdesį, o tuo metu mažas vaikas slogioje mirties atmosferoje lieka pats su savimi. Mergaitės pasąmonėje užsifiksavo mirties baimė, o baimė visada pažeidžia inkstus (kaip pyktis - kepenis).
Tuomet nusprendžiau gydymui panaudoti homeopatinį arseno preparatą. Šio preparato patogenezėje slypi mirties baimė. Rezultatai buvo puikūs. Mergaitė ėmė sveikti. Praėjo jau treji metai, šios mergaitės tyrimai geri, ji eina į mokyklą ir gyvena normalų gyvenimą.
Sunkių ligonių buvo keletas. Tada supratau, kad jeigu gydytojas labai nori, o ligonis labai tiki, turi pavykti. Nepaisant to, ir oficialiosios, ir netradicinės medicinos metodus reikėtų derinti. Taip galima pasiekti pačių geriausių rezultatų.

Kl. Kalbėdami apie ligas, turime savęs paklausti: kas yra sveikata?

SM Ligos nebuvimas - tai dar ne sveikata. SVEIKATA - tai vidinio ir išorinio pasaulio harmonija. Žmogus - gražiausias gamtos kūrinys, tačiau jo grožis slypi ne vien fiziniame kūne. Jis turi energetinį kūną, sielą, dvasią. Jis gyvena tam tikrose sąlygose, turi savas mintis, savaip elgiasi ir svarbiausia - jis turi gyvenimo jėgą, gyvybingumą. Šios jėgos nepamatysi, nepačiupinėsi, apie ją galima spręsti tik iš jos veikimo.
Žmogui duota genetinė informacija, protėvių atmintis ir jam vienam skirtas likimas. Todėl reikia gydyti ne ligą, o žmogų. Ir ne jį vieną, o visą šeimą.

Kl. Paaiškinkite šią mintį plačiau.

SM Šeima - tai vienas mikrosociumas, viena energetika, vienas mikroklimatas. Vienas šeimos narys savo ligą - pirmiausia dvasinę - perduoda kitam, o šiam ji jau reiškiasi kaip fizinio kūno liga. Pavyzdžiui, vaiko naktinis šlapinimasis dažnai susijęs su tėvų santykių problemomis. Šeimos pagrindinė energija ir apskritai gyvenimo energija, gyvenimo jėga yra MEILĖ. Meilės energija apsaugo, stiprina žmogaus dvasią ir kartu gelbsti ją nuo ligų. Taigi meilė - pats geriausias vaistas.

Kl. Ko dar reikia, norint padėti pačiam sau?

SM Minčių higienos. Nes mintys veikia mūsų organizmą - arba gydo, arba žlugdo. Iš praktikos žinau, kad optimistai pasveiksta greičiau už pesimistus. Kiekviena neigiama emocija smarkiai mažina gyvenimo jėgą, o patikrinusi ligonį matau ir sumažėjusius biologiškai aktyvių taškų parodymus. Kai elgesys ir mintys sukuria nepageidaujamą gyvenimo situaciją, žmogus priverstas ką nors daryti, "gelbėtis". Ir vis tiek niekas kitas jo neišgelbės - tik pats: jis turi pakeisti savo mąstyseną, elegesio stereotipą ir nuosekliai siekti tikslo. Todėl norint padėti žmogui reikia ne tik individualiai parinkti homeopatinius vaistus, tinkamus ir pagal ligos simptomus, ir pagal mentalinį lygį (psichiką), bet ir atskleisti jo psichologines problemas, sukėlusias ligą.

Pagal gydytojos reabilitologės -homeopatės Svetlanos Malychinos interviu Šeimininkei ir Respublikos laikraščiui 1998 m. gegužės 18 d. parengė L.K.
 

uždaryti

Siųsti draugui

Jei šį straipsnį norite rekomenduoti savo draugui, prašome užpildyti formą ir paspausti „Siųsti“

uždaryti

Pastabos autoriui

Jei šiame straipsnyje pastebėjote neteisingą faktą ar klaidą, galite apie tai pranešti redakcijai. Prašome užpildyti formą ir paspausti „Siųsti“