Homeopatija ir psichologija

Jūs esate čia: Sveikata » Homeopatija » Homeopatija ir psichologija

Skiriama trečiajai imperializmo prostitutei


Pirmasiąs dvi jos "draugeles" buv. tarybinis pilietis ir naktį pažadintas įvardytų: genetika ir kibernetika. Bet nedaugelis žino, kad trečioji tarybinio mokslo tvirtovės statytojų anatemos sąraše - homeopatija, kurios dviejų šimtų metų jubiliejus buvo 1990 metais.

Interviu su med. m. dr., netradicinės diagnostikos ir terapijos specialiste, gydytoja-homeopate Zoja Gabovič, dirbančia Talino poliklinikoje "Tradis".

Kl Du šimtus metų gyvuoja homeopatijos mokslas. Kaip jis jaučiasi dabar, kai didžioji dalis žmonijos išgyvena nuolatinį stresą, nepalankų psichologinį klimatą, kurį lemią aštrūs socialiniai pokyčiai? Ar jis turi perspektyvų?

ZG Be abejo. Genialusis Samuelis Hahnemannas, homeopatijos pradininkas - gyveno šimtmečiu anksčiau už Froidą ir Kochą. Jis ne tik gydė homeopatinėmis priemonėmis tuberkuliozę, cholerą ir kitas sunkias ligas, bet ir tvirtino, kad žmogaus psichinės būklės pažeidimai yra viena iš trijų pagrindinių priežasčių, sukeliančių chroniškus susirgimus. Kitoms dviem jis priskyrė miazmus arba aplinkos užterštumą (tuomet, kai žodžių "ekologinė krizė" niekas nežinojo!) ir piktnaudžiavimą medikamentais (prieš du šimtus metų jų buvo net dvidešimt trys!). Dabar visi vaikai žino, kas yra stresas. Gydytojai dažniau naudoja psichinės traumos terminą.

Kl Paaiškinkite plačiau, kas tai yra psichinė trauma.

ZG Tai pačios įvairiausios gyvenimiškos situacijos: artimo žmogaus sunki liga ar mirtis, darbo ir šeimyniniai konfliktai, pamesti vaikai, meilės trikampis, žmogaus socialinio statuso griuvimas - prarasta darbo vieta, padėties netikrumas, įprastinių ryšių nutrūkimas, priverstinė emigracija.
Kas trečias mūsų pacientas - žmogus, patyręs psichinę traumą. Homeopatija gali užbėgti už akių ligos vystymuisi. Daugelis žmonių nejunta ryšio tarp ligos ir kokio nors konkretaus gyvenimo įvykio. Pavyzdžiui, šiandieną pas mane atėjo miela moteris, kurią galima būtų pavadinti tikra namų židinio sergėtoja. Serga astma septynerius metus. Elektropunktūrinis tyrimas rodo buvus psichinę traumą, kurią moteris kategoriškai neigia. Aš atkakliai klausinėju. Pačioje vizito pabaigoje moteris staiga sušunka: "Daktare, prisiminiau! Pirmas priepuolis buvo po to, kai abu mano berniukus paėmė į armiją. Aš labai bijojau, kad jų nenusiųstų į Afganistaną". Po to, kai motina sužinojo, kad jos sūnūs nebus išsiųsti kariauti, susitvenkusios emocijos išsiliejo astmos priepuoliu.

Kl Aišku, kad homeopatija turi priemonių, kurios gali padėti psichologinių traumų atvejų. O koks, apskritai, homeopatinių preparatų arsenalas?

ZG Jų per penkis šimtus. Žaliava - gyvuliniai ir augaliniai nuodai, daugelis mineralų, sunkiųjų metalų druskų labai mažomis koncentracijomis. Pagrindinis homeopatijos principas - panašų gydyk panašiu, reiškia, kad tai, kas materialiomis dozėmis pakenktų organizmui, gydoma homeopatiniais preparatais. Banalus pavyzdys - svogūnas dirgina gleivinę, pasipila ašaros, o homeopatiniu svogūno sulčių preparatu gydoma ūmi sloga.
Mums įprasta, kad vaistai slopina ligos simptomus. O juk bet kuris simptomas - tai organizmo "pagalbos šauksmas". Nuslopinant jį medikamentais, liga "įvaroma" į organizmo vidų. O homeopatinis gydymas nukreipta į organizmo savireguliacijos atstatymą.

Kl Taigi oficialioji medicina gydydama vitaminais, antibiotikais, "visagaliu" panadoliu, hormonais, kovodama su mikrobais, griauna ir nepataisomai kenkia organizmui?

ZG Tikrai taip. Homeopatija mobilizuoja savas organizmo galias, padeda jam pergrupuoti savo gynybą ir išvyti diversantus, sumažinti iki minimumo nuostolius ir neįsileisti priešo į savo teritoriją. Ilganiui organizmas išmoks atsispirti ligai pačioje jos pradžioje.

Kl Grįžkime prie psichologinės traumos. Kiek ją gali paveikti homeopatinis gydymas?

ZG Funkcinės psichologijos pradininkas Maksas Liušeris išskyrė dvylika psichologinės adaptacijos pažeidimų tipų, t.y. dvylika būdų, kuriais žmogus reaguoja į stresą. Maskvietis mokslininkas homeopatas A. Vysočanskis kiekvienam iš šių variantų parinko homeopatinius preparatus. Įsivaizduokite nelaimę - pramuštas namo stogas, vanduo, naikindamas namo vidų, kaupiasi rūsyje. Ką daryti? Siurbti vandenį iš rūsio? Taip ir elgiasi mūsų oficialioji medicina. Tačiau protingiausia turbūt užlopyti stogą. Taip elgiasi homeopatija. Praėjo daug laiko, kol supratome, kad negalima gydyti atskirai odą, atskirai skrandį ar sąnarių skausmą. Odos ligos rodo vidaus organų pažeidimus. Ausų ligas sukelia inkstų sutrikimai, o akys - tai kepenys…

Kl Bet pas mus veikia atskiros akių klinikos!

ZG … Žmogus, jo sveikata neatsiejama nuo emocijų. Ilgas liūdesys pakenkia kepenims, baimė ir siaubas gali sukelti inkstų ligas ir atvirkščiai. Labai dažnai į mus kreipiasi žmonės ir skundžiasi padidėjusiu jautrumu, verksmingumu, nemiga, greitu nuovargiu ir išsekimu, nors visi tyrimai (EKG ir kt.) normalūs. Mūsų naudojami diagnostikos metodai leidžia pamatyti ligos požymius dar iki klinikinių jos simptomų atsiradimo. Patirtis įtikino mus, kad labiausiai pažeidžiama ir nepasaugota visuomenės dalis yra vaikai. Jų problemos labai dažnai prasideda dar motinos nėštumo metu. Nauja mūsų darbe - neseniai pradėtas taikyti porinio testavimo metodas, t.y. mes stebime ne tik kūdikį, bet ir motiną. "Vaikai serga savo tėvų bėdomis" - senas klasikinės homeopatijos teiginys. Šiais mūsų tyrinėjimais susidomėjo netgi tokia garsi homeopatinė firma kaip "Similia". Jie kviečia mus surengti mokomuosius kursus.

Kl Jeigu aš teisingai supratau, visiems jūsų skyriaus pacientams atliekamas streso testas. O alergenų? Juk alergijos taip pat dažnos mūsų gyvenime.

ZG Alergijas tyrinėjame jau daugiau nei penkerius metus. Turiu pasakyti, kad mūsų skyriaus gydytojų rezultatai teikia vilties. Mes jau galime ne tik surasti alergenus nenaudodami labai pavojingų poodinių mėginių, bet ir čia pat paruošti "antialergenus" pacientui, alergiškam namų dulkėms, augalams, gyvūnų kailiui, maistu ir netgi darbo vietai. Mes tikriname, ar žmogui nesukelia alergijos jo dantų metalas ir stomatologinės priemonės, papuošalai ir kosmetika. Auksas, pavyzdžiui, tinka tik vienam iš dešimties, o kitiems gali sukelti rimtų ligų. Galima sakyti, kad atskira problema tapo taip mėgiami auksiniai kryželiai. Pirmasis atvejis (o jų pas mus daugiau kaip keturiasdešimt) buvo nepaprastas. Pacientei, kuri nuolat alpdavo ir sirgo mažakraujyste daugiau kaip pusę metų, nežiūrint visų klinikinių tyrimų, gydytojai negalėjo nustatyti diagnozės. Gydymas vaistais nepadėjo. Paaiškėjo, kad negalavimų priežastis - auksinis kryželis, kurį jai padovanojo vyras susitaikymo ženklan po ilgo ir sunkaus šeimyninio konflikto. Mes skyrėme homeopatinį gydymą ir patarėme nenešioti to kryželio. Po dviejų savaičių liovėsi alpimai, o hemoglobinas ėmė kilti. Po mėnesio moteris visiškai pasveiko.
Pašalinti kenksmingą, pataisyti išryškėjusius organizmo pažeidimus ir netrukdyti organizmo savireguliacijai - pagrindinis medicinos uždavinys nuo seniausių laikų. Šiuo principu mes ir stengiamės vadovautis.

Žurnalistė Tai, kad netradicinės diagnostikos ir terapijos specialistų komanda taip atkakliai ieško ligos pirminės priežasties, tai, kad taip atidžiai studijuoja viską, kas susiję su psichine trauma, kaip ligos šaltiniu - ne duoklė madai. Gyvenimo stereotipų griuvimo akivaizdoje jie padeda mums atstatyti nutrūkusį ryšį su pasauliu, suvokti, kaip viskas jame tarpusavyje susiję.
Prasmingą sąryšį lengviau padaryti harmoningą, o ne griaunantį. Homeopatijos mokslas siekia to jau du šimtus metų.
 

Pagal užsienio spaudą parengė L.K.

uždaryti

Siųsti draugui

Jei šį straipsnį norite rekomenduoti savo draugui, prašome užpildyti formą ir paspausti „Siųsti“

uždaryti

Pastabos autoriui

Jei šiame straipsnyje pastebėjote neteisingą faktą ar klaidą, galite apie tai pranešti redakcijai. Prašome užpildyti formą ir paspausti „Siųsti“