Ar hepatito B vakcina pavojingesnė nei hepatitas B?

Jūs esate čia: Sveikata » Vakcinos » Ar hepatito B vakcina pavojingesnė nei hepatitas B?

Ar hepatito B vakcina pavojingesnė nei hepatitas B?
 

Nacionalinis Vakcinos Informacijos Centras (NVIC) pateikė ankstesnių metų duomenis, nurodančius, kad hepatito B vakcinų skaičius, susijęs su pašaliniais poveikiais ir mirties atvejais jaunesnių nei 14 metų amerikiečių vaikų, yra neįprastai aukštas ir ženkliai viršija tos pačios amžiaus grupės hepatito B ligos atvejų skaičių.

Nepriklausoma vyriausybinės Vakcinų pašalinių poveikių pateikimo sistemos (VAERS) kompiuterinų duomenų analizė patvirtina, kad 1996 metais VAERS buvo užregistruoti 827 sunkūs pašaliniai poveikiai vaikams iki 14 metų, skiepytiems hepatito B vakcina, kai, tuo tarpu, per tą patį laiką užregistruoti tik 279 hepatito B ligos atvejai to paties amžiaus vaikų grupei.

Hepatitas B, visų pirma, yra per kraują plintanti suaugusiųjų liga. Didžiausios rizikos grupė yra narkomanai ir daug seksualinių partnerių turintys žmonės. 1991 metais Infekcinių ligų centras (CDC) rekomendavo, kad visi kūdikiai, o ne tik tie, kurie gimė infekuotoms motinoms ir yra hepatito B rizikos grupėje, pirmą hepatito B vakcinos dozę gautų dar prieš išrašant juos iš ligoninės.

Apmaudu, kad tik 15 valstijų reikalaujama privalomo visų nėščiųjų hepatito B tyrimo, kai, tuo tarpu, 35 valstijose reikalaujama, kad vaikai gautų tris pilnas hepatito B vakcinos dozes prieš priimant juos į vaikų darželį ar mokyklą.

1998 metų spalio mėnesį Prancūzija pirmoji nutraukė mokinių skiepijimą nuo hepatito B, atsižvelgusi į pateiktas ataskaitas, kad po vakcinacijos daugeliui vaikų išsivysto chroniškas artritas ir simptomai panašūs į išsėtinę sklerozę.

Kai kurie amerikiečių specialistai yra susirūpinę dėl Amerikoje dar vis privalomų skiepijimų pasekmių.

Bonnie Dunbar, filosofijos mokslų daktarė, ląstelių biologė ir vakcinų tyrinėtoja iš Teksaso sako, kad po vakcinacijos autoimuniniai sutrikimai, tokie kaip reumatoidinis artritas, išsivysto per kelias savaites ar mėnesius, ir nėra nuodugnių mokslinių tyrimų bei kontroliuojamų ilgalaikių studijų apie šios vakcinos pašalinius poveikius Amerikos kūdikiams, vaikams ir suaugusiems.

Pagal "Mothering" No. 94. 1999 parengė G. Ignatavičienė

uždaryti

Siųsti draugui

Jei šį straipsnį norite rekomenduoti savo draugui, prašome užpildyti formą ir paspausti „Siųsti“

uždaryti

Pastabos autoriui

Jei šiame straipsnyje pastebėjote neteisingą faktą ar klaidą, galite apie tai pranešti redakcijai. Prašome užpildyti formą ir paspausti „Siųsti“