Pirmoji tarptautinė visuomeninė vakcinacijoms skirta konferencija

Jūs esate čia: Sveikata » Vakcinos » Pirmoji tarptautinė visuomeninė vakcinacijoms skirta konferencija

Pirmoji tarptautinė visuomeninė vakcinacijoms skirta konferencija

Aleksandrija, VIRGINIJA, 1997.09

Konferenciją rėmė Amerikos Nacionalinis vakcinų informacinis centras - vaikų gynimo organizacija, pasisakanti už vakcinų saugumą ir informuotą pasirinkimą. Ši organizacija dar teikia paramą ir informaciją tėvams, kurių vaikai nukentėjo nuo vakcinų.
Konferencijoje dalyvavo žymūs imunologai, neurologai, gastroenterologai, genetikai, biochemikai, mikrobiologai, taip pat teisės ekspertai, etikos specialistai, alternatyvios medicinos praktikai, gydantys vakcinų pažeistus žmones.

M. R. Geier*, cituodamas iš daugelio medicininių straipsnių, perspėjo, kad ląstelinė kokliušo vakcina sukelia pavojingas neurologines problemas.

Pagal Geierį, iš 100 proc. pirmais gyvenimo metais mirštančių kūdikių - net 79 proc. miršta per 28 d. po vakcinavimo. Per šį laikotarpį, 28 d. po vakcinavimo, atsiranda 71 proc. encefalopatijų, 92 proc. traukulių su karščiavimu, 88 proc. traukulių be karščiavimo, 66 proc. SKMS - staigios kūdikių mirties sindromų, ir 99 proc. kitų neurologinių simptomų.

Kodėl vieni vaikai reaguoja į vakciną, o kiti nereaguoja? M. R. Geier mano, kad neurologinių ir imunologinių reakcijų priežasčių gana daug: genotipas, ląstelinės vakcinos, gali būti reaktyvesnės už neląstelines, vakcinos gamybos terpė, kiti priedai gali sukelti alergiją, o kai kurios vakcinos gali turėti toksinų.

M. R. Geier pažymi, kad raudonukės vakcina, paskiepijus suaugusias moteris, niekada nebuvo tirta. Nors šiandien žinoma, kad vienai iš 50 moterų, vakcinuotų nuo raudonukės, išsivysto artritas.

M. R. Geier iškėlė klausimą:" Ar MMR - tymų, kiaulytės, raudonukės, ir hepatito B vakcinos poveikis tikrai ilgalaikis?"
*Mark R. Geier - imuno-onkologinio instituto direktorius, genetikos konsultantas, biologinio vakcinų poveikio mirusiems nuo vakcinų vaikams ekspertas.


Pagal Andrew J. Wakefield*, Krono liga, jos poveikis vaikams iki 1970 m. nebuvo tyrinėjamas. Uždegiminių žarnyno ligų tyrimų grupė per spaudą išplatino daugiau nei 60 straipsnių, tokiu būdu informuodama visuomenę apie tyrimų hipotezes. Pagal vieną iš šių hipotezių, gali būti, kad Krono liga, uždegiminė storosios žarnos liga, susijusi su tymų vakcina.

Tymų virusas bėrimą iššaukia beveik tuoj pat po infekavimo. Tokiu būdu liga yra išmetama iš kūno. Panaikinus išmetamąjį mechanizmą, tymų vakcina gali sukelti persistuojančią, t.y. nuolatinę infekciją ir lėtinę ligą.

1958-1960 m. JAV, 1960-1964 m. Anglijoje buvo pradėti tymų vakcinos saugumo ir efektyvumo tyrimai. Efektyvumo tyrimai tęsiasi apie 30 m., tuo tarpu, saugumo tyrimai truko tik 3 savaites.

Praėjus 4-7 m. po tymų vakcinos įvedimo, pastebėtas retos ligos, sklerotinio panencefalito, padažnėjimas. Šiai ligai būdinga persistuojanti tymų infekcija ir cerebralinė infekcija. Viena iš hipotezių aiškina, kad tymų vakcina sukelia ligą tiems asmenims, kurie jau infekuoti tymų virusu.
*Andrew J. Wakefield M.D. - Londono Karališkosios medicinos mokyklos Uždegiminių žarnyno ligų tyrimų grupės mokslinis direktorius, Krono ligos specialistas.


Pagal Byron M. Hyde*, milaginio encefalomielito (ME) inkubacinis periodas 4-5 dienos. ME ligoniui pasireiškia lėtine encefalopatija, pažinimo ir raumenų jėgos praradimu, greitu nuovargiu ir lėtu sveikimu. Daugybinių skausmų sindromo atsiradimas, širdies ritmo sutrikimai - taip pat ME požymiai. Kai kurie ligoniai pasveiksta, bet daugelis gyvena su pastoviai ar recidyvų forma pasireiškiančia ME.

B. M. Hyde paminėjo, kad žinoma apie 200 atvejų, kai hepatito B vakcina sukėlė nenormalias reakcijas. Nors daugumai vakcinuotų šia vakcina liga neišsivystė, B.M. Hyde stebėjo nepaaiškinamus atvejus su simptomais, būdingais MF ir lėtinio nuovargio sindromo CFS. Prie jo mirė mažiausiai du žmonės, kurių negalavimai pasireiškė būtent šiais simptomais. Pirmu atveju mirtį iššaukė kepenų nepakankamumas, kitu - furunkulai, koma ir galbūt encefalopatija. B. M. Hyde teko stebėti vieną negrįžtamo kairės akies apakimo atvejį, porą visiško aklumo ir visiško kurtumo atvejų, taip pat keletą atvejų kariuomenėje, kai sumažėjo vakcinuotos rankos raumenų jėga. Daugelis Hyde pacientų buvo iš Kvebeko, ir jis mano, kad ši populiacija (daugumos jų protėviai - indėnai) gali būti ypatingai jautrūs hepatito B vakcinai, kaip Peru indėnai jautrūs tymų vakcinai.

B. M. Hyde pabrėžė, kad hepatitu B Kanadoje dažniausiai serga intraveninių narkotikų vartotojai, prostitutės, homoseksualistai, Kinijos ir Afrikos emigrantai ir ligoninių darbuotojai, turintys kontaktą su kraujo preparatais. Todėl vakcinacija nuo hepatito B turėtų būti atliekama šiose grupėse ir šių grupių tiesioginiams kontaktams. B. M. Hyde mano, kad, kol bus išaiškintos šios vakcinos komplikacijų priežastys, rizikos grupėms nepriklausantys vaikai neturėtų būti skiepijami.
*Byron M. Hyde M. D. - bendrosios praktikos gydytojas iš Otavos (Kanada). Šis gydytojas - milaginio encefalomielito ME ir lėtinio nuovargio sindromo CFS srities specialistas, hepatito B vakcinacijos sukeltų CNS sutrikmų ekspertas.


Pagal Howard B. Urnovitz*, 100 mln JAV gyventojų dabar serga lėtinėmis ligomis, tai kainuoja 425 blm. dolerių per metus. Užfiksuotas nepaneigiamas ryšys tarp lėtinių ligų ir profesijos ar užsiėmimo. Nauji Persijos įlankos karo sindromo tyrimai rodo, kad lėtinės ligos gali priklausyti nuo prisitaikymo prie genetinių veiksnių, o kai kurie pakitimai chromosomose gali sukelti kai kurias aktyvias vėžio formas ir pan. H. B. Urnovitz mano, kad šie tyrimai padės išaiškinti kai kuriuos vakcinacijų sukeliamus pažeidimus, pvz., DNR. taškų pažeidimą.

H. B. Urnovitz - šlapimo testo ŽIV-ui išradėjas, pranešė, kad poliomielito vakcinoje buvo rasta 18 ir daugiau užkrečiamų virusų, tarp jų ir herpes. Kai kurie virusai - nekenksmingi, bet yra ir tokių, kurie gali sukelti naujas ligas, tokias kaip Burkito limfoma. ŽIV gali būti iš vakcinų virusų atsiradęs hibridas.

Pranešėjas teigė, kad vakcinų veikimo mechanizmai tebėra nežinomi, todėl eksperimentus, atliekamus su visuomenės sveikata, - Taskidži sifilio bandymus, ląstelinės ir gyvos poliomielito vakcinos naudojimą, mišrią AIDS vakciną, Persijos įlankos karo sindromą, - reikėtų vertinti itin atsargiai.

Jis kvietė iš pradžių atsakingai įvertinti mikrobų genotoksinį poveikį ir būtent šioje šviesoje iš naujo peržiūrėti gyvas vakcinas.
*Howard B. Urnovitz Ph.D.- Lėtinių ligų mokslinio fondo steigėjas ir mokslinis direktorius iš Berkelio (Kalifornija). Jis pirmasis sėkmingai vakcinavo gyvūnus nuo retos leukemijos formos.


James J. Tuite* pirmasis paprašė JAV Senate atkreipti dėmesį į Persų įlankos karo sindromą, - tai su šiuo karu susijusi liga. Manoma, kad šią ligą sukėlė: pavojingų toksinių bei radiologinių medžiagų poveikis, suspaustas daugybės vakcinų skyrimo laikas ir chemoprofilaktinių vaistų skyrimas.

Pradžioje buvo nustatyti tik keli šimtai šios ligos simptomais besiskundžiantys žmonės. Pastaruoju metu jų yra apie 100.000, t.y. - vienas iš 6 šiame kare dalyvavusių kareivių. Prieš karą kariai per labai trumpą laiką gavo nuo 8 iki 15 vakcinų: nuo difterijos, stabligės, juodligės, botulizmo, gripo, meningito, geltonosios karštligės ir MMR.

Pagal J.J. Tuite, nustatant vakcinų skyrimo metodikas, atsižvelgiama turėtų būti ne tik į vakcinų poveikį, bet ir į papildomus faktorius: amžių, imunologinius ypatumus, aplinkos užterštumą, esamas infekcijas, kurios gali būti ir besimptomės. Pagal jį, reiktų atsžvelgti ir į nuo 1950-1960 m. darytų branduolinių bandymų likusių radioktyvių dulkių poveikį, pesticidų poveikį žemės ūkio darbuotojams, genetinį jautrumą ir tarnybą armijoje - Persų įlankos kare (kareiviai per l. trumpą laiką gavo daugybę vakcinų), kitus pavojingus karinius ir aplinkos faktorius, kurie turi įtakos tolimesniam jau padarytų vakcinų veikimo mechanizmui.

J.J. Tuite tvirtino, kad, susilpnėjus organizmo imunintetui, svarbūs net mažiausi papildomi faktoriai (pvz. Persų įl. karo atveju). "Mes nežinome, kokios bus papildomų faktorių poveikio pasekmės. Tačiau yra svarių mokslinių įrodymų, kad šie faktoriai gali iššaukti genetinius pakitimus ir lėtines ligas -neuroimuninius sutrikimus, motorinių neuronų ligas ir imunopriklausomą vėžį",- teigė J.J. Tuite.

Pagaliau, anot J.J. Tuite, vakcinos greičiau gali iššaukti organizmo toleranciją, nei imunitetą, ypač labai mažiems vaikams. Vakcinų skyrimo politika turėtų būti labiau pagrįsta žmogaus sveikatos gerinimo principu, o ne tikslu išnaikinti ligas.
*James J. Tuite - cheminių, biologinių, radiacinių veiksnių įtakos žmogui ekspertas, Lėtinių ligų mokslinio fondo direktorius, Persų įlankos karo sindromo tyrimų fondo direktorius.


Walter Kyle J. D.* iškėlė garsią hipotezę, kad ŽIV žmoguje išsivystė po daugelio vakcinacijų gyva poliomielito vakcina, užkrėsta beždžionių imunodeficito virusu ŽIV, 1970 m. W. Kyle teigia, kad oralinė poliovakcina ir dabar kultivuojama ant žaliųjų beždžionių audinių. Jis paragino valdžią ir vakcinų gamintojus viešai prabilti apie paralitinio poliomielito ir poliovakcinacijos ryšį.
Visi poliomielitai JAV šiandien susiję su poliovakcina. Pasak W. Kyle, Prancūzija, 1983m. oralinę vakciną pakeitusi injekcijomis, atsikratė visų šalyje siaučiančių poliomielitų. 1996m. JAV buvo patvirtintos poliomielito injekcijos, bet dar tebenaudojamos ir oralinės vakcinos.

1970-ųjų metų viduryje gyvos poliovakcinos buvo skiriamos gėjams - herpes gydymui. W. Kyle mano, kad būtent tai galėjo sąlygoti AIDS atsiradimą. Kaip įrodymą jis pateikė faktą, kad 900 ir daugiau vaikų reakcija į ŽIV pasirodė teigiama. Šių vaikų nebuvo paveikę jokie žinomi rizikos faktoriai, tačiau visi jie buvo gavę gyvą oralinę poliovakciną.
Walter Kyle J. D.* - privačios praktikos advokatas Bostone (JAV), vakcinų bylų ekspertas, išnagrinėjęs apie 100 bylų, iškeltų dėl vakcinų sukeltų sužalojimų vaikams ir suaugusiems, poliomielito vakcinos gamybos ekspertas.


Philip Incao, M.D.* medicininėje praktikoje buvo apie 50 proc. vakcinuotų ir 50 proc. nevakcinuotų žmonių. Jis pastebėjo, kad nevakcinuoti yra sveikesni. Per 20 metų praktikos P. Incao matė apie 100 kokliušo atvejų - be komplikacijų ir hospitalizacijos.

P. Incao pastebėjo, kad persirgtos ligos stiprina imuninę sistemą, o vakcinacija tik panaikina ligą. Pasak jo, uždegiminės ligos: skarlatina, tymai, kokliušas,- šaliai modernėjant švelnėja. O imuninės sistemos kitimas galimas dar gerokai prieš vakcinaciją. Postmoderniose vakarų valstybėse šios vaikų uždegiminės ligos stiprina vaikų imuninę sistemą, daro ją atsparesnę atšalimui ar grūdinimui.

P. Incao pateikė duomenis, pagal kuriuos, nuo 1990m. vaikų, iki 15 metų amžiaus, mirtingumas mažėja. Tačiau nuo 1960 m. susirgimai lėtinėmis ligomis padidėjo net 3,7 karto. Nuo 1960 m. iki 1980 m. vaikų lėtinių ligų skaičius padvigubėjo. Nuo 1960m. iki 1982 m. astmos, alergijų ir vaikų autizmo dažnis buvo 1,8 proc., o nuo 1994 m. - 6,7 proc.

Žurnale "The Lancet" 1985.01 išspausdintame straipsnyje nurodoma, kad vaikų susirgimas tymais - be bėrimo, aiškiai susijęs su 20 proc. padažnėjusiomis autoimuninėmis ligomis, augliais ir odos ligomis. Normaliai, tymų bėrimas tarnauja viruso pašalinimui iš organizmo per odą. Kai bėrimas, vakcinų pagalba, anuliuojamas, infekcija organizme gali užsilikti.

P. Incao pažymėjo, kad vakcinuotieji ląsteline kokliušo vakcina 5 kartus dažniau sirgo astma ir 2 kartus dažniau ausų uždegimais.
Philip Incao, M.D.* - privačios praktikos gydytojas, 23 metus dirbantis antroposofinėje medicinoje.


Barthelow Classen, M.D.* nurodė, kad vakcinacija gali sukelti autoimunines ligas. Anksčiau, vakcinuojant, lėtinio toksiškumo tyrimai nebuvo atliekami, o vakcinų saugumo tyrimų trukmė - maždaug 15-21 diena.

B.Classen pacitavo N.Zelandijoje atliktų tyrimų išvadas, atskleidžiančias, kad nuo 1988 m. susirgimai diabetu padažnėjo net 50 proc. Būtent tada N. Zelandijoje nuo hepatito B buvo pradėti skiepyti vaikai, iki 16 metų.

Jis paminėjo smarkų vaikų diabeto padidėjimą po hepatito B - haemophilus influenzae B - vakcinos įvedimo. Iš 100.000 vakcinuotų vaikų - 50 susirgo diabetu. B.Classe tiki, kad pakitimai vakcinose gali iššaukti mirtingumo padidėjimą net 400 kartų…

Pasak jo, nuo 1982 m. iki 1993 m. susirgimas astma beveik padvigubėjo. Pasiutligės vakcina gali sukelti autoimunitetą per 4-20 metų. Bendrai, vakcinos gali išlaisvinti interferoną, kuris žmogui gali sukelti diabetą.

B.Classen teigia, kad vakcinų trūkumai išsivysto dėl mažos bandymų populiacijos. Palyginus su ištęstais efektyvumo tyrimais, saugumo tyrimai išties menki. Be to, tyrimai atliekami su tomis gyvūnų rūšimis, kurios autoimuninėms ligoms yra atsparios.
Barthelow Classen, M.D.*- dirba Nacionalinėje Sveikatos instituto imunologijos laboratorijoje. Jis tiria vakcinų poveikį autoimuninėms ligoms, paskelbė duomenis apie nuo insulino priklausančio diabeto ir vakcinų ryšį.
 

Pagal konferencijos dokumentus parengė G. Ignatavičienė.

uždaryti

Siųsti draugui

Jei šį straipsnį norite rekomenduoti savo draugui, prašome užpildyti formą ir paspausti „Siųsti“

uždaryti

Pastabos autoriui

Jei šiame straipsnyje pastebėjote neteisingą faktą ar klaidą, galite apie tai pranešti redakcijai. Prašome užpildyti formą ir paspausti „Siųsti“