Alavijas ir sveikata

Jūs esate čia: Sveikata » Žolės » Alavijas ir sveikata

Edita Milutienė

Alavijas ir sveikata

Visose šalyse, kur šiuolaikinė medicina dar neišstūmė liaudies gydytojų išminties, alavijas yra viena iš pagrindinių natūralių sveikatos stiprinimo priemonių. Šlovė, tūkstanmečiais supanti alaviją, paskatino ir mokslininkus tyrinėti šio augalo gydančiąsias savybes. Daugumos nuostabai, tyrimai ne tik patvirtino praktiškai pastebėtą poveikį, bet ir atrado daugybę naujų kokybių.

Amerikiečiai mokslininkai Smit ir Stenhaus 1851 m. išskyrė iš alavijo lapo aloiną.
1912 m. fermeris, kurio ūkyje įvyko gaisras ir nukentėjo daug darbininkų, įsitikinęs alavijo savybe ypatingai greitai gydyti nudegimus - mat moterys tepė vyrų žaizdas alavijo sultimis, pradėjo tepalo nuo nudegimų verslą.
1930 m. Kreston Kolinz ir jo sūnus moksliškai įrodė alavijo poveikį, sergant įvairiomis ligomis, o taip pat sušvelninant pašalinius radioterapijos reiškinius. Šie atradimai paskatino aktyvius alavijo cheminės sudėties tyrimus.

Paskutinįjį praeito tūkstantmečio dešimtmetį alavijo tyrimai labai pasistūmėjo į priekį.
1984 m. grupė mokslininkų, vadovaujama Ivano E.. Danhofo, mokslinės Šiaurės Techaso laboratorijos direktoriaus, parodė, kad alavijo sulčių naudojimas 6-8 kartus pagreitina naujų ląstelių (fibroblastų) susidarymą traumuotame odos segmente. Šios ląstelės, generuojančios kolageną - baltyminį odos pagrindą, kontroliuoja taip pat odos senėjimo ir raukšlių susidarymo procesus. Buvo ištirta, kad alavijo sultyse yra polisacharidų, kurie skatina apsauginio epidermio sluoksnio susidarymą. Amerikietis gydytojas eksperimentiškai įrodė fantastiškas odos drėkinimo savybes. Alavijo sultys, sudarytos iš 95% vandens, į odos ląsteles patenka 3 - 4 kartus greičiau, nei paprastas vanduo. Kaip vėliau buvo nustatyta, taip yra dėl lignino molekulių, esančių alavijo gelyje.

Japonų gydytojas Fudžita surado alavijuje enzimą bradikinazę, kuri pasižymi žaizdas gydančiomis ir skausmą malšinančiomis savybėmis. Anksčiau šis efektas buvo priskiriamas salicilo rūgščiai.
1985 m. gydytojas Bilas MakAnalėjus išskyrė vieną iš alavijo polisacharidų, kurį jis pavadino "karizinu". Kanadiečiai mokslininkai vėliau surado aktyvų polisacharidą acemananą, kuris virškinimo trakte yra pasisavinamas pinocitozės būdu, taigi į kraują patenka nepakitęs. Acemananas pasižymi labai stipriomis antiseptinėmis savybėmis.

Rusų oftalmologas V. P. Filatovas sakydavo: "Teisus tas, kuris išgydė". Garsus chirurgas, grąžinęs regėjimą tūkstančiams žmonių, atrado, jog nebūtina persodinti pažeistą kataraktos rageną, galima ją paveikti palaikyto aukštoje ar žemoje temperatūroje alavijo sultimis. Tiek gyvūninis, tiek augalinis audinys, esant nepalankioms sąlygoms ima gaminti biostimuliatorius, kurie padeda organizmui prisitaikyti. Ypač daug jų gali pasigaminti alavijuje.
Tačiau alavijas nėra stebuklas. Stebuklas yra žmogaus organizmas, kuris gali susireguliuoti pats, jei tinkamai jam padedama.

Alavijo sultis, kurios spaudžiamos įmonės Forever Living Products užpatentuotu būdu iš JAV atokiuose regionuose, Meksikoje bei Dominikos respublikoje natūraliai išaugintų ir nužievintų Aloe barbadensis, galima pavadinti dietiniu maistu dėl to, kad jų sudėtyje yra:

Ø 20 aminorūgščių (tame tarpe 8 nepakeičiamos, kurių negamina žmogaus organizmas, o pvz. aminorūgštis triptofanas randama pagrinde gyvulinės kilmės produktuose ir tik dviejuose augaluose, iš kurių vienas yra alavijas);
Ø vitaminų (A, B, C, E grupės, tame tarpe B12, kuris randamas daugiausiai gyvuliniuose produktuose; folinės rūgšties; niacino; kt.);
Ø mineralų (Ca, Mg, Zn, Mn, Fe, Cr, Cu, kt.);
Ø mono ir polisacharidų (ypatingas yra acemananas, nes jis naikina patologinius mikoorganizmus ir iš virškinamojo trakto į kraują patenka nesuskaidytas);
Ø saponinų (soap - angl.muilas, jie valo žarnyną ir visą organizmą);
Ø fermentų (peroksidazės, aliazės, katalazės, lipazės, celiulazės, karboksipeptidazės, amilazės, alkalinfosfatazės);
Ø celiuliozės darinių;
Ø daugybė kitų dalykų, viso 75 ištirtos medžiagos ir 200 surastų.

Dėl sinerginio šių medžiagų efekto, nors rekomenduojama išgerti kelis šaukštus per dieną, alavijo sultys veikia harmonizuojančiai visą organizmą, maitina, valo, gydo, tonizuoja, jaunina jį bei padeda spręsti tokias problemas kaip bronchinė astma, virškinimo sutrikimai, dirgliosios žarnos sindromas, psoriazė bei kitos odos ligos, nusilpimas, išsekimas, padidėjęs kraujospūdis, cholesterolis ir kt.

Alavijo sultys bei iš jų pagaminti gėrimai ir tepalai, yra ypatingos kokybės produktai, todėl nerasite jų ant parduotuvių prekystalių ir vaistinėse, kur galėtų pasimesti tarp daugybės kitų gaminių. Didžiausia pasaulyje kompanija, auginanti Aloe barbadensis savo plantacijose ir spaudžianti iš nužievintų alavijų sultis (gelį) nusprendė, jog geriausia reklama - tai žmogaus žmogui perduota patirtis.

uždaryti

Siųsti draugui

Jei šį straipsnį norite rekomenduoti savo draugui, prašome užpildyti formą ir paspausti „Siųsti“

uždaryti

Pastabos autoriui

Jei šiame straipsnyje pastebėjote neteisingą faktą ar klaidą, galite apie tai pranešti redakcijai. Prašome užpildyti formą ir paspausti „Siųsti“