Augalai ir planetos

Jūs esate čia: Sveikata » Žolės » Augalai ir planetos

Laimė Kiškūnė

Augalai ir planetos

Šią temą galima suvokti dvejopai, kaip poetinę ir kaip praktinę. Kaip Europos augalų istoriją ir kaip kolektyvinę europiečių atmintį, siekiančią tūkstantmečius. Ši atmintis suteikia galimybę įsisąmoninti unikalias gydomąsias augalų potencijas, neapsiribojant pačiomis primityviausiomis jų savybėmis, naudojamomis kaip pirmoji pagalba.

Naudojant astrologiją diagnostikoje, neišvengiamai tenka susidurti su tradicine europietiška žolių medicina. Arba, kitaip sakant, europietiškosios medicininės astrologijos principų esmė glūdi žolių medicinos tradicijose.

Augalų ir planetų veikimo į žmogaus organizmą ryšys amžių bėgyje buvo suklasifikuotas ir aprašytas Trotulos of Salerno , Paracelso, Kulpeperio žolių medicinos vadovėliuose. Yra nustatyta, kad kiekvieną augalą valdo viena iš septynių planetų (Saulė, Venera, Mėnulis, Jupiteris, Marsas, Saturnas, Merkurijus). Tie augalai turi daug panašių tai planetai savybių, tačiau jie turi ir savo individualų charakterį. Kaip ir žmonės. Mes visi žinome klasikinį skirstymą į keturis temperamentus: cholerišką, flegmatišką, sangvinišką ir melancholišką. Šie temperamentai apibūdina keturis žmogaus fizinio, emocinio ir mentalinio kūnų tipus. Jie sujungti su keturiais pagrindiniais elementais: ugnimi, vandeniu, oru ir žeme. Niekas iš mūsų nepriklauso vienam kuriam tipui, mes esame kelių tipų mišinys iš kurių vienas dominuojantis. Augalai, veikdami per karštos, šaltos, drėgnos ir sausos planetų savybes, subalansuoja pakrikusį temperamentą. Jeigu žmogus turi per daug ugnies, augalų pagalba galima atvėsinti ugnį, naudojant vaistus, pasižyminčius priešingomis - šaltomis, drėgnomis savybėmis arba subalansuoti panašias savybes turinčiomis - karštomis ir sausomis - žolėmis.

Augalų alchemijai ir astrologijai Internete skirti puslapiai nėra labai gausūs. Amazon.com  tinklapyje galite užsisakyti šiuolaikinės anglų farmacininkės, augalų, astrologijos ir moterų susirgimų tyrinėtojos ir žinovės Elisabeth'os Brooke knygų. Iš jų įdomiausios "An Astrological Herbal for Women" ("Astrologinė žolių knyga moterims"), "Medicine Women: A Pictorial History of Women Healers" ("Iliustruota moterų gydytojų istorija") ir kt.

Anot Elisabeth'os Brooke, augalai mus veikia per energetinius centrus arba čakras. Jie veikia mus visuose lygmenyse, netgi jeigu žmogus nežino arba nepripažista jų veikimo emociniame arba subtiliuosiuose kūnuose. Augalai savyje turi daug išminties. Jie yra mokytojai. Senovės žmonės puikiai žinojo, kad augalai ne tik gydo fizines negales, bet turi ir kitus žmogaus kūnus veikiančių savybių. Pavyzdžiui, Graikijoje buvo įprasta darže auginti agurklę, jei reikėjo padidinti kieno nors drąsos išteklius, o prie namo durų lauramedį, kad apsaugoti jo gyventojus nuo įsilaužėlių. Kulpeperis  savo praktikoje plačiai naudojo astrologinį diagnozavimo metodą.

Medicininėje astrologijoje labai svarbu kada augalai surenkami, kiek laiko jie išbuvo sąlytyje su žeme. Taisyklės, kaip ir kada rinkti augalus, atsižvelgiant į orą, metų laiką, ir, kaip iš jų paruošti vaistinius preparatus, išdėstytos puslapyje apie augalų alchemiją

uždaryti

Siųsti draugui

Jei šį straipsnį norite rekomenduoti savo draugui, prašome užpildyti formą ir paspausti „Siųsti“

uždaryti

Pastabos autoriui

Jei šiame straipsnyje pastebėjote neteisingą faktą ar klaidą, galite apie tai pranešti redakcijai. Prašome užpildyti formą ir paspausti „Siųsti“