Glaudaus ryšio su gamta puoselėjimas

Jūs esate čia: Ugdymas » Darželis » Glaudaus ryšio su gamta puoselėjimas

Glaudaus ryšio su gamta puoselėjimas


Sąlygos, reikalingos vaikų ryšiui su gamta puoselėti Valdorfo darželyje:
1) Metų ritmas - darbai, susiję su metų laikais ir kalendorinių švenčių ruošimas bei šventimas - susieja vaiko gyvenimą su metų eigoje kintančiais gamtos procesais, sustiprina jo buvimo visumos dalimi išgyvenimą.
2) Vaiko žaidimams ir veiklai naudojamos gamtinės medžiagos padeda jam per lytėjimą, kitus jutimus artimiau susipažinti su gamtos įvairove, pasijusti savu tarp gamtos objektų.
3) Metų laikų stalas atkreipia vaiko dėmesį į kiekvieno metų laikotarpio grožį, švenčių simbolius, sezonų kaitą, spalvinę gamą.
4) Padėka prieš valgį ir po vaišių moko vertinti gamtos dovanas, ugdo dėkingumo jausmą.
5) Gamtos procesų stebėjimas ir supratimas puoselėja vaiko nuostabą, kuri, kaip mano Valdorfo pedagogai, yra žingeidumo ir poreikio mąstyti pradžia. (Understanding Young Children, 1975)
6) Akcentuojama aplinkos priežiūra, rūpinimasis daiktais ir gamtos objektais. Tai ugdo atsakingą ir moralų požiūrį į gamtą ir žmones.
7) Sodininkavimo, ūkininkavimo ir komposto paruošimo veikla supažindina vaikus su ekologijos idėja.
8) Žygiai į gamtą padeda vaikams suartėti su gamta, daugiau apie ją sužinoti, praturtina jutimus, padeda vaikams fiziškai sutvirtėti.

 

Čia ir toliau tekstai paimti iš Rasos Kabailaitės magistro darbo "Valdorfo pedagogikos įgyvendinimas Lietuvos ikimokyklinio ugdymo institucijose",
Vilniaus pedagoginis universitetas, Pedagogikos ir psichologijos fakultetas, ikimokyklinės pedagogikos katedra, mokslinis vadovas - doc. dr. J.Žilionis, Vilnius, 2001

 

uždaryti

Siųsti draugui

Jei šį straipsnį norite rekomenduoti savo draugui, prašome užpildyti formą ir paspausti „Siųsti“

uždaryti

Pastabos autoriui

Jei šiame straipsnyje pastebėjote neteisingą faktą ar klaidą, galite apie tai pranešti redakcijai. Prašome užpildyti formą ir paspausti „Siųsti“